10.0%
50.0%
31.3%
12.5%

Νικητές ήταν οι Angels κόντρα στους Pigs με 45-43, σε ένα ματς που κρίθηκε σε λεπτομέρειες. MVP του αγώνα ήταν ο Νίκος Ποντικός με 14 πόντους, 29 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα και 3 τάπες.

Στην πρώτη περίοδο οι Pigs δεν μπήκαν καλά και αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι Angels όσο μπορούσαν. Πλαγιανάκος, Κοντοπάνος και Ποντικός ξεκίνησαν το ματς με ένα 9-1 σερί,αφού οι Pigs είχαν καταφέρει να σκοράρουν μόνο με μια βολή του Βασίλη Δημητριάδη. Σε 9-3 μείωσε ο Σπάχος, όμως ο Πλαγιανάκος ανέβασε και πάλι στους 8(11-3). Το 11-5 γράφτηκε από τον Δημητριάδη, για να έρθει ο Ποντικός και να μας δώσει το τελικό 13-5 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο το σενάριο ήταν ακριβώς το αντίθετο. Οι Pigs μειωσαν σε 13-8 με τον Παπαδόπουλο, για να απαντήσουν οι Angels κάνοντας ένα 4-0 με τους Τζέκο και Στεγιου για το 17-8. Σε εκείνο το σημείο και μέχρι το τέλος της περιόδου οι Pigs έτρεξαν ένα 9-0 με τους Παπασημακόπουλο, Αρνή και Δημήτρη Δημητριάδη ισοφαρίζοντας έτσι το ματς για να κλείσουμε ημίχρονο με 17-17.

Στη τρίτη περίοδο οι δύο ομάδες άρχισαν να βρίσκουν καλύτερο ρυθμό. Ο Τσίτουρας έγραψε το 17-19, ο Οικονόμου μείωσε σε 18-19 με μια βολή, όμως και πάλι ο Τσίτουρας ήταν εκεί για να γράψει 2 πόντους και το 18-21. Κοντοπάνος, Στεργίου και Ποντικός απάντησαν με ένα 8-0 για να πάρουν και πάλι προβάδισμα οι Angels (26-21). Δριβακος, Δημητριάδης και Τονινέλι απάντησαν με ένα 0-6 πολύ γρήγορα και έβαλαν και πάλι τους Pigs μπροστά με 26-27. Ποντικός και Στεργίου σημείωσαν το 31-27, όμως οι Pigs γρήγορα μειωσαν στον πόντο(31-30). Ο Ποντικός έβαλε τρεις ακόμη πόντους μέχρι το τέλος της περιόδου και σημείωσε το τελικό 34-30 για το δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Angels πήραν μια καλή διαφορά. Οι Pigs αντεπιτέθηκαν όμως ο χρόνος δεν τους έφτασε. Το 36-30 σημειώθηκε από τον Κοντοπάνο. Ο Τσίτουρας μείωσε σε 36-32 όμως οι Angels έτρεξαν ένα 4-0 και σημείωσαν το 40-32. Σε 40-34 μείωσε ο Παπασημακόπουλος, όμως ο Στεργίου ανέβασε και πάλι στους 8(42-34). Σε εκείνο το σημείο οι Pigs άρχισαν την αντεπίθεση. Δριβάκος, Παπασημακόπουλος και Δημητριάδης ετρεξαν ένα 0-6 και μειωσαν σε 42-40 με 2.48 να μένουν. Από εκείνο το σημείο και έπειτα οι Angels ανέβασαν λίγο την άμυνα τους και έγραψαν κάποιους πόντους για να πάρουν τη νίκη. Ο Οικονόμου σημείωσε το 43-40 και ο Στεργίου ανέβασε στο 45-40. Το τελικό 45-43 το έγραψε ο Τονινέλι 6 δέκατα του δευτερολέπτου πριν τελειώσει το ματς.

Πέρα από τον Ποντικό, σημαντική συνεισφορά στη νίκη των Angels είχαν και οι Στεργίου και Κοντοπάνος. Για τους Pigs καλή εμφάνιση έκαναν οι Βασίλης Δημητριάδης, Δριβάκος και Τσίτουρας.