25.0%
44.4%
40.0%
23.8%

Οι Μπάσχετοι κέρδισαν με 65-51 τους Buzzer Beeres για να ανέβουν στο 8-4 στον όμιλο και να συνεχίσουν να πατούν στη 2η θέση. Καραγιώργης, Κάνδηλας και Αποστολόπουλος διψήφιοι για τους Μπάσχετους που έτρεξαν ένα 20-1 σερί σε ένα καταστροφικό δεύτερο δεκάλεπτο για τους Buzzer Beeres!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Καραγιώργη να φέρνει την ομάδα του στο 3-0 για να ανταλλάξουν τρίποντα Στραβομύτης και Κάνδηλας για το 6-3. Ο Αποστολόπουλος έφερε στο +5 τους Μπάσχετους, με τον Νικολάου να απαντά ως το 10-7 και τον Πολυχρόνη να ισοφαρίζει από μακριά, 10-10. Ο Αποστολόπουλος ξανά ήταν εκεί για το 12-10, με τον Πολυχρόνη και τον Μετγιόν να απαντούν για το 12-14 και το προβάδισμα για τους Buzzer Beeres. Η περίοδος έκλεισε με τον Γαλανάκη να ισοφαρίζει σε 14-14 και στο 2ο δεκάλεπτο ο Χατζηαγάπογλου έγραψε το 16-14. Ο Πολυχρόνης απάντησε με τρίποντο για το 16-17 σε αυτό που έμελλε να είναι το τελευταίο προβάδισμα της ομάδας του στο ματς, με τους Μπάσχετους να απαντούν με ένα 12-0 σερί με τον Κάνδηλα και τον Γαλανάκη να το ξεκινούν με τρίποντα και τον Παγκάκη με τον Καλλίνικο και τον Ντεμίρη να το συνεχίζουν ως το 28-17. Το σερί διέκοψε με μια βολή ο Νικολάου, αλλά οι Μπάσχετοι απάντησαν με νέο 8-0 για να φτάσουν στο 20-1 επιμέρους σκορ από τη στιγμή που έμειναν πίσω, κλείνοντας με Καραγιώργη, Χατζηαγάπογλου και Αποστολόπουλο το ημίχρονο στο 36-18.

Οι Buzzer Beeres μπήκαν πολύ δυνατά στην επανάληψη, ο Σίτος με τον Παλατζά μείωσαν σε 36-23, για να απαντήσει ο Παγκάκης. Ένα σερί 1-8 με Παλατζά και Κουνάδη έφερε το ματς στο 39-31, με τον Αποστολόπουλο να απαντά, αλλά τον Μετγιόν να μειώνει και τον Σταματακόπουλο να έρχεται με καλάθι και φάουλ για να ρίξει το ματς στο 43-36 και το -7 για την ομάδα του. Ο Αποστολόπουλος και ο Καραγιώργης ήταν που έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 48-38 για τους Μπάσχετους, με τον Καραγιώργη να γράφει και το 50-38 στην 4η περίοδο.

Ο Νικολάου απάντησε μειώνοντας για τελευταία φορά σε μονοψήφια απόσταση τη διαφορά, με τον Καραγιώργη να γράφει 5 πόντους για το 55-41. Ο Νικολάου σκόραρε ξανά, με τον Ντεμίρη και τον Παλατζά να γράφουν το 57-45. Δύο συνεχόμενα τρίποντα από τον Κάνδηλα έφεραν το ματς στο 63-45 για τους Μπάσχετους, με τον Μετγιόν να απαντά και τον Στραβομύτη να κλείνει το ματς στο 65-51.

Για τους νικητές ο Καραγιώργης είχε 18 πόντους, 6 ριμπάουντ σε ακόμα μία πολύ καλή εμφάνιση, ο Κάνδηλας 14 πόντους με 4/7 τρίποντα, ο Αποστολόπουλος 11 πόντους και 7 ριμπάουντ. Για τους Buzzer Beeres ο Μετγιόν είχε 10 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Παλατζάς και ο Νικολάου επίσης από 10 πόντους.