11.8%
100.0%
39.6%
15.4%

Οι Aladalon ξεκίνησαν με νίκη 82-57 τους Θαλασσόλυκους,τον 2ο γύρο, καλύπτοντας και την διαφορά(-14 )του πρώτου αγώνα.Με πολλές απουσίες οι Θαλασσόλυκοι άντεξαν μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο. Οι Aladalon πίεσαν ,έκαναν πολλά κλεψίματα με εύκολα καλάθια ,παίρνοντας την νίκη και την διαφορά.MVP του αγώνα ο Μιχαηλίδης με 7 πόντους,8 ριμπάουντ,3 ασίστ ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Πρώτο δεκάλεπτο ο Μαράκης μοίρασε την ασίστ και  με σουτ από την γωνία ο Μαναΐ έκανε το 0-2 για τους Θαλασσόλυκους.Ισοφάρισε 2-2 ο Αθανασάκος με λει-απ για τους Aladalon .Ο Μαναΐ και ο Καραγιαννίδης με σουτ έγραψαν το 2-6 .Ο Κωνσταντίνου την ασίστ και το καλάθι ο Αθανασάκος  για το 4-6.Ο Γερμενής με σουτ πέτυχε το 4-8.Ισοφάρισαν 8-8 με λει-απ ο Αθανασάκος και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι ο Κωνσταντίνου .Με τρίποντο ο Γερμενής σκόραρε το 8-11.Το δεκάλεπτο έκλεισε 14-11 με 4/4 βολές ο Σουβλέρης και το λει-απ ο Κουντουριώτης από την ασίστ του Σουβλέρη .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μαναΐ με σουτ από την γωνία έγραψε το 13-14.Με 5 πόντους ο Σουβλέρης και με κλέψιμο και λει-απ ο Αθανασάκος  το 21-13.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Μαράκης με γκολ φάουλ μείωσε 21-16.Με σουτ ο Παυλίδης έκανε το 23-16 για τους Aladalon .Με hοοκ ο Μαράκης έκανε το 23-18 για τους Θαλασσόλυκους.Με τρίποντο ο Διαμαντόπουλος και με λει-απ ο Σουβλέρης το σκορ έγινε 28-18.Ο Πρέκας με σουτ απάντησε για το 28-20.Ο Μπούσουλας με τρίποντο ,ο Κλουβάτος με σουτ από την γωνία ,κλέψιμο και λει-απ ο Κουντουριώτης και με λει-απ ο Παυλίδης έγραψαν το 37-20.Με σουτ από την γωνία σκόραρε ο Πρέκας για το 37-22.Ο Μπούσουλάς και ο Παυλίδης με λέι-απ έγραψαν το 41-22. Το δεκάλεπτο τελείωσε 41-26 με 4 πόντους ο Γερμενής ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ που κέρδισε.

Τρίτο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με καλάθι ο Κωνσταντίνου για τους Aladalon 43-26.Με τρίποντο ο Μαράκης έκανε το 43-29 για τους Θαλασσόλυκους.Απάντησε με λει-απ ο Παυλίδης για το 45-29.Με σουτ ο Βασιλακόπουλος σκόραρε το 45-31.Ο Διαμαντόπουλος με 4 πόντους και ο Αθανασάκος με λει-απ έγραψαν το 51-31.Ο Βασιλακόπουλος με 2/2 βολές το 51-33.Με τον Μιχαηλίδη με λει-απ να σκοράρει το 53-33.Με σερί 0-8 έγινε το 53-41 με Hook o Βασιλακόπουλος , με σουτ o Καραγιαννίδης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν ο Γεραμάνης και ο Μαράκης.Ο Κουντουριώτης μοίρασε την ασίστ στον Σουβλέρη και ο Μιχαηλίδης με ασίστ σκόραραν ο Κωνσταντίνου και ο Αθανασάκος για το 59-41.Η περίοδος έκλεισε με καλάθι ο Πρέκας για το  59-43.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με λει-απ ο Παυλίδης έκανε το 61-43.Ο Μαράκης και ο Βασιλακόπουλος με λει-απ έγραψαν το 61-47  για τους Θαλασσόλυκους.Ο Παυλίδης έκλεψε την μπάλα και σκόραρε το 63-47 για τους Aladalon .Ο Μαράκης πέτυχε άλλο ένα τρίποντο για το 63-50.Ο Αθανασάκος  την ασίστ και το καλάθι ο Κωνσταντίνου  και ο Μιχαηλίδης μοίρασε την ασίστ στον Σουβλέρη και έγραψαν το 67-50.Ο Μαράκης σκόραρε με σουτ 67-52.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Μιχαηλίδης πέτυχε το 69-52.Ξανά ο Μαράκης σκόραρε με τρίποντο το 69-55.Ο Μιχαηλίδης με γκολ φάουλ και ο Σουβλέρης με λει-απ έγραψαν το 74-55.Ο Καραγιαννίδης με σουτ έκανε το 74-57.Με το ματς να τελειώνει 82-57 με hook ο  Κωνσταντίνου ,και με 6 πόντους από τον Σουβλέρη .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σουβλέρης με 23 πόντους,3 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1κλέψιμο,ο Αθανασάκος με 12 πόντους,5 ριμπάουντ 2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Κουντουριώτης με 6 πόντους ,9 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μαράκης με 20 πόντους,17 ριμπάουντ(14-3),2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο  Γερμανής με 11 πόντους ,7 ριμπάουντ 4 ασίστ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο .