22.7%
23.1%
25.0%
18.5%

Ακόμα μία νίκη για τους Bacardi Tel Aviv φτάνοντας το σερί στις 5, απέναντι στους Σουβλέηκερς. Ο Δενδρινός ήταν πολύ καλός, ωστόσο ο Αγγελιουδάκης ήταν καθοριστικός με καίρια σουτ και τρομερά επιθετικά ριμπάουντς.

Το ματς ξεκίνησε με ένα 5-0 των Bacardi Tel Aviv ύστερα από το τρίποντο του Γυρούκη Ι. Ο Βάσσης έκανε το 5-2 μετά από επιθετικό ριμπάουντ , όμως οι αντίπαλοι έτρεξαν ένα σερί 7-0 με κυριότερες φάσεις τον ωραίο αιφνδιασμό του Γυρούκη Γ. και το τρίποντο του Δενδρινού. Το δυναμικό ντράιβ του Μαυρομάτη και το έμμεσο τρίποντο του Σταματίου έκαναν το ματς 12-7. Το 14-11 έκανε ο Τζανής ύστερα από ωραία πάσα του Μοσχίδη.(17-17)

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν μη παραγωγικό και για τους δύο. Στην αρχή ο Σταματίου φιλοδώρησε μία τάπα και λίγο αργότερα ο Βάσσης σκόραρε τρίποντο για το 19-22. Με το καλάθι του Δενδρινού και τη βολή  του Αγγελιουδάκη το ημίχρονο έληξε 23-24.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Δενδρινός ήταν συγκλονιστικός σκοράροντας όλους σχεδόν τους πόντους της ομάδας του. Και από την άλλη όμως ο Βάσσης έκανε ό,τι περνούσε από το χέρι του. Αρχικά έβαλε τρίποντο για το 26-27, και ύστερα για το 27-30. Ο Δενδρινός με ίδιο τρόπο ισοφάρισε για το 30-30, ενώ λίγο αργότερα με κλέψιμο σκόραρε γράφοντας το 34-30.Ο Βάσσης ισοφάρισε σε 34-34, ωστόσο ο Δενδρινός είπε την τελευταία λέξη στο δεκάλεπτο με τρίποντο για το 37-34.

Μετα τη βολή του Δενδρινού για το 38-34, ο Σταματίου έκανε ένα ακόμα μπλοκ και ο Κωστής σκόραρε τρίποντο ροκανίζοντας τη διαφορά. Δίποντο ο Αθανασόπουλος(40-37), δίποντο και ο Βάσσης. Στο σημείο αυτό όμως οι Bacardi Tel Aviv έτρεξαν ένα σερί 8-0 που τους χάρισε και τη νίκη με κυριότερες φάσεις τα επιθετικά ριμπάουντς του Αγγελιουδάκη και τα 2 σουτ του ιδίου. (48-39)Το μόνο που  έκαναν οι Σουβλέηκερς ήταν να σκοράρουν ένα τρίποντο δια χειρός Έξαρχου(48-42). Το ματς έληξε 50-42 με τις βολές του Δενδρινού.

MVP ο  απίθανος Δενδρινός με 25 πόντους,15 ριμπάουντς και 5 κλεψίματα!