17.4%
27.3%
46.8%
12.5%

Ντέρμπυ με τα όλα του είδαμε το βράδυ της  Κυριακής με τους Angels και τους  Ballywood να μην τους φτάνει η κανονική διάρκεια για να λύσουν τις διαφορές τους και τους Ballywood να παίρνουν την νίκη στη παράταση με 59-56 έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον Σδούγκα και τον Μπέλτση.

Στην 1η περίοδο οι Angels μπήκαν πιο δυνατά πίεσαν στην άμυνα και με 5 προσωπικούς πόντους του Ποντικού πήραν κεφάλι στο σκορ με 1-8 πριν απαντήσουν οι Ballywood με ένα σερι 7-0 για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 8-8.

Στο 2ο δεκάλεπτο τα πράγματα δεν άλλαξαν και πολύ με το προβάδισμα να αλλάζει συνεχώς χέρια με το Παπανικολόπουλο και το Μπέλτση να σκοράρουν για τους γηπεδούχους και για τους Angels σκόραρε ο Ροδόπουλος με το ημίχρονο να κλείνει στο 21-23 υπερ των Angels με δικό του καλάθι.

Στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου οι άμυνες σφίξαν ακόμε περισσότερο και για τις δύο ομάδες με αποτέλεσμα τα καλάθια να μπαίνουν όλο και πιο δύσκολα παρόλα αυτά οι Ballywood πέρασαν μπροστά με τρίποντο του Σταματίου για το 29-28 και βρέθηκαν προηγούμενοι με 33-31 στο τέλος της 3ης περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο τα πράγματα γίνοταν όλο και πιο δύσκολα για τις επιθέσεις των δύο ομάδων αφού οι άμυνες ήταν όλο και πιο πολύ συμπαγης.Οι Angels ανάκτησαν το προβάδισμα με καλάθι του Ροδόπουλο για το 39-41 και στη συνέχεια ο Ποντικός έκανε το 39-42 πριν απαντήσει ο Μπέλτσης και ο Σδούγκας για το 43-45 και τον Βιλιώτη να γράφει το 45-45 στα 30 δεύτερα πριν το τέλος με τους Angels να μη σκοράρουν στη τελευταία επίθεση και το ματς να πηγαίνει στη παράταση.

Στη παράταση πλέον θα κέρδιζε ο ψυχραιμότερος όπως και έγινε με τους Ballywood και τον Ντάσιο να παίζουν εξαιρετική άμυνα να κλέβουν μπάλες και τον Σδούγκα και τον Παπανικολόπουλο να σκοράρουν πήραν την νίκη  59-56 παρά την προσπάθεια του Κεφάλα.

Απ τους νικητές ξεχώρισαν οι Σδούγκας με 16 πόντους και 12 ριμπάουντ και Μπέλτσης με 18 πόντους.Για τους Angels o Ποντικός είχε 15 πόντους και 14 ριμπάουντ ο Ροδόπουλος  16 πόντους και ο Κεφάλας 10 πόντους.