45.0%
54.2%
39.5%
16.7%

Την νίκη τις αγωνιστικής έκαναν οι Monstars με 79-59 τους Byron B.C. καλύπτοντας και την διαφορά της ήττας -16 του πρώτου γύρου. MVP του αγώνα ο Δεσπότου με 28 πόντους, 7 ριμπάουντ,2 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τρίποντο ο Αθανασόπουλος από τους Byron 0-3 για να απαντήσει ο Θεοδωρακόπουλος με τρίποντο και ο Αγγέλης από την γωνία σκόραρε το 5-3.Με 4 πόντους ο Παπαναστασίου και ο Κατσαμακλής με 1/2 βολές για το 5-8.Ο Θεοδωρακόπουλος σκόραρε με σουτ για τους Monstars το 7-8.Από το high post σκόραρε ο Παπαναστασίου για το 7-10.Ο Αγγέλης με σουτ και ο Δεσπότου με 1/2 βολές το 10-10.Με  hook ο Τσάπαλος και με σουτ ο Παπαναστασίου για το 10-14.Με σερί 8-0 το σκορ έγινε 18-14 με τρίποντο ο Δεσπότου, ο Αγγέλης με λει-απ και με τρίποντο ο Παναγιώτου .Το δεκάλεπτο τελείωσε 18-16 με σουτ ο Κολοτούρoς.
Δεύτερο δεκάλεπτο  και ο Δεσπότου  με hook και τρίποντο έκανε το 23-16 για τους Monstars.Ο Παπαναστασίου και ο Κολοτούρoς με λει-απ έγραψαν το 23-20 για τους  Byron .Ο Αγριακονίτης με λει-απ ,ο Γιαννακάρης με σουτ και ο Δεσπότου  με τρίποντο πέτυχαν το 30-20.Ο Παπαναστασίου με 4 πόντους έκανε το 30-24.Ο Θεοδωρακόπουλος με σουτ σκόραρε το 32-24.Με σερί 0-8 ισοφάρισαν 32-32 οι Byron με 3/4 βολές ο Παπαναστασίου,τρίποντο ο Μπασματζόγλου και με καλάθι ο Κολοτούρoς.Το δεκάλεπτο έκλεισε με τρίποντο ο Θεοδωρακόπουλος  για το 35-32.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Θεοδωρακόπουλος  με σουτ έκανε το 37-32.Ο Κολοτούρoς με τρίποντο και ο Παπαναστασίου με 1/2 βολές μείωσε σε 37-36 .Ο Θεοδωρακόπουλος  με σουτ και ο Γαλανόπουλος με τρίποντο για το 42-36.Από το high post σκόραρε ο Τσάπαλος για το 42-38.Με 6 πόντους ο Γαλανόπουλος (4 από επιθετικά ριμπάουντ και 2 λει-απ )έγραψε το 48-38.Άλλο ένα τρίποντο ο Κολοτούρoς  για το 48-41.Ο Γαλανόπουλος με hook για το 50-41.Με λει-απ ο Αθανασόπουλος,1/2 βολές ο Κουντούρης,με σουτ ο Κατσαμακλήςκαι με 1/2 βολές ο Βρύνιαςγια το 50-47.Με αυτοκαλάθι οι Monstars το σκορ έγινε 50-49.Με το δεκάλεπτο να κλείνει ο  Δεσπότου με τρίποντο.
Τελευταίο δεκάλεπτο με σερί 11-0 έγινε το 64-49 με 5 πόντους ο Δεσπότου,με λει-απ ο Αγριακονίτης , με σουτ ο Θεοδωρακόπουλος  και με σουτ ο Καράμπαλης.Ο Κολοτούρος μείωσε με 2/2 βολές και σουτ σε 64-53.Ο Δεσπότου ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι και ο Αγριακονίτης με λει-απ για το 68-53.Σκόραρε ο Τσάπαλος με σουτ το 68-55.Ο Δεσπότου με 2/2 βολές το 70-55 για τους Monstars .Με σουτ μείωσε ο Κολοτούρος σε 70-57 για τους Byron .Με σερί 8-0 το σκορ έγινε 78-57 με  2/2 βολές ο Θεοδωρακόπουλος 1/2 βολές ο Καράμπαλης,γκολ φάουλ ο Δεσπότου και από το high post το καλάθι ο Αγριακονίτης .Με βολές ο Κολοτούρος  έκανε το 78-59 και το τελικό 79-59 έγραψε ο Δεσπότου με 1/2 βολές.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Γαλανόπουλος με 13 πόντους,21 ριμπάουντ(13-8)και 2 κοψίματα και ο Θεοδωρακόπουλος με 18 πόντους,2 ριμπάουντ,3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Κολοτούρoς με 20 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και  ο Παπαναστασίου με 18 πόντους,5 ριμπάουντ και 1 ασίστ.