45.0%
47.6%
41.2%
25.0%

Οι Gademians κέρδισαν με 67-70 τους Buzzer Beeres για να συνεχίσουν στη 2η θέση του ομίλου τους ανεβαίνοντας στο 9-4. Το παιχνίδι ήταν σκληρό ντέρμπι από την αρχή ως το τέλος και κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό του με τους Buzzer Beeres να χάνουν πάρα πολλές βολές στον αγώνα, όπως και οι Gademians που ευτύχησαν να έχουν 6 παίκτες με πάνω από 7 πόντους στο ματς.

Το ματς ξεκίνησε καταπληκτικά για τους Buzzer Beeres, ο Κοτρώνης με τον Κιτσούλη και τον Παλαμιδά τους έφεραν στο 10-0 στο ξεκίνημα. Ο Παπαδόπουλος ξεκόλλησε τους Gademians, με τον Παππά να σκοράρει για το 10-6. Ο Τριδήμας έφερε το ματς στο 11-8, με τον Ιωσηφίδη και τον Μετγιόν να γράφουν το 15-8, για να κλείσει η πρώτη περίοδος στο 15-11 από τον Πίτσα. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Τρουλάκης με τον Παπαδόπουλο έτρεξαν ένα 0-8 για τους Gademians, που τους έφερε στο 16-19. Ο Παλαμιδάς απάντησε και με τον Κιτσούλη έγραψαν ένα 7-0 για το 23-19. Με τον Τριδήμα, τον Πίτσα και τον Παπαδόπουλο οι Gademians προσπέρασαν και πάλι, 23-26, για να ισοφαρίσει με τρίποντο ο Παλαμιδάς. Ο Κοζαδίνος τον μιμήθηκε, με τον Ιωσηφίδη να κλείνει το ημίχρονο στο 28-29.

Στην επανάληψη ο Κοτρώνης με τον Σταματακόπουλο έγραψαν το 33-29 για τους Buzzer Beeres, με τους Gademians να απαντούν με τον Παππά και τον Κοζαδίνο για το 33-36. Ο Τριδήμας έφερε το ματς στο 34-38, με τον Παλαμιδά να γράφει τρίποντο για το 37-38. Ο Γαβάθογλου με καλάθι και φάουλ, ο Τρουλάκης με τρίποντο και ο Τριδήμας έτρεξαν νέο 0-8 για τους Gademians που πήγαν στο 37-46. Όμως, η απάντηση από τους Buzzer Beeres ήταν άμεση, ο Κιτσούλης με τον Ιωσηφίδη έγραψαν ένα 8-0 για το 45-46. Το σερί διέκοψε ο Παπασγουρίδης από τη γραμμή,4 5-48, με το δεκάλεπτο να κλείνει από βολή του Κιτσούλη στο 46-48.

Στην 4η περίοδο ο Τριδήμας με τον Παππά σκόραραν για το 46-52 της ομάδας τους, με τον Παλαμιδά να απαντά και τον Κουνάδη με τον Πολυχρόνη να ολοκληρώνουν ένα νέο 8-0 για τους Buzzer Beeres ως το 54-52. Κάπου εκεί ο Γαβάθογλου πήρε το ματς πάνω του και άρχισε να σκοράρει συνεχώς, 11 μαζεμένοι πόντοι, με τον Οικονόμου και τον Κοτρώνη να απαντούν από την άλλη, για το 58-64. Ο Κοτρώνης με τον Ιωσηφίδη μείωσαν σε 61-64 με 2:30 στο χρονόμετρο, για να απαντήσουν ο Παπασγουρίδης και ο Τρουλάκης με μία βολή για το 61-67. Ο Κοτρώνης έγραψε τρίποντο για το 64-67, με τον Πίτσα να βάζει μια βολή, αλλά τον Πολυχρόνη στα 51 δευτερόλεπτα να σκοράρει νέο τρίποντο για το 67-68. Ο Παππάς στα 35 δευτερόλεπτα έγραψε το 67-70, με τους Buzzer Beeres να κάνουν λάθος και τους Gademians να χάνουν βολές, όμως οι Buzzer Beeres στο φινάλε δεν βρήκαν σκορ στην τρίποντη προσευχή που επιχείρησαν και οι Gademians έφυγαν με τη νίκη.

Για τους νικητές ο Παπαδόπουλος είχε 10 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Παππάς 10 πόντους και 5 κλεψίματα, ο Τριδήμας 10 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 τάπες, ο Τρουλάκης 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ και ο Γαβάθογλου 15 πόντους, με τον Πίτσα να έχει 7 πόντους και 5 ασίστ. Για τους Buzzer Beeres ο Παλαμιδάς είχε 17 πόντους, 11 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Κοτρώνης 15 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Κιτσούλης 10 πόντους, ο Ιωσηφίδης 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.