25.0%
12.5%
38.9%
34.8%

Στις 27/1/2019 στο Πολυκλαδικό γήπεδο οι KMC B.C αγωνίστηκαν εναντίον των Σφυριών, ένα παιχνίδι για γερά νευρά καθώς καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βγει μπροστά στο σκορ με διαφορά μέχρι την λήξη της 3ης περιόδου όπου οι Kmc BC κατάφεραν να δημιουργήσουν και να κρατήσουν μια διαφορά μέχρι το τέλος ώσπου να διαμορφωθεί το τελικό 75-53. Για τους KMC ξεχώρισαν οι Σπανός, Γιωτάκης και Μαριολής οι οποίοι είχαν τους 49 από τους 75 πόντους της ομάδας τους με αναλυτικά στατιστικά 18 πόντους, 5 ασσίστ και 1 κλέψιμο, 16 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασσίστ και 3 κλεψίματα και 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασσίστ αντιστοίχως. Από τα Σφυριά ο Σιαμαντάς με τον Ρουμπή έβαλαν τα δυνατά τους και έγραψαν 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασσίστ, 3 κλεψίματα, 1 μπλοκ και 13 πόντους 4 ριμπάουντ, 1 ασσίστ, 2 κλεψίματα με τον Σιαμαντά να σκοράρει 5 στα 8 από την γραμμή των 6,75.
Στην πρώτη περίοδο το σκορ πήγαινε καλάθι-καλάθι μέχρι το 9-9 με τον Καραβά να κάνει μια πολύ καλή πρώτη περίοδο ώσπου να διαμορφωθεί το τελικό 19-20 υπέρ των Kmc BC αλλά με την διαφορά στον πόντο. Στα μέσα της δεύτερης περιόδου ισοφάρισαν ξανά τα Σφυριά με 27-27 αλλά ο Μολιός με τον Σπανό κατάφεραν να φτάσουν την διαφορά στους 7 με τελικό σκορ ημίχρονου 39-32.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Kmc BC κατάφεραν να κρατήσουν την διαφορά και να την διπλασιάσουν στον τέλος της 3ης περιόδου όπου έκαναν το 57-43 με βασικό σκόρερ περιόδου τον Σπανό με 8 πόντους. Στο τέλος της 3ης περιόδου ο Σιαμαντάς δέχθηκε μια τεχνική ποινή, κάτι το οποίο δημιούργησε εκνευρισμό στην ομάδα των Σφυριών. Πριν ξεκινήσει η 4η περίοδος σε νεκρό χρόνο ο Σαμέρας έκανε παράπονα σε γραμματεία και διαιτητή και πήρε 2 τεχνικές ποινές και αποβλήθηκε αφήνοντας τα Σφυριά με 6 παίχτες και μια διαφορά 14 πόντων που έπρεπε να καλύψουν. Οι Kmc BC ανέβασαν κι άλλο όμως την διαφορά στην τελευταία περίοδο κυρίως δια χειρός Γιωτάκη και έγραψαν το τελικό 75-53.
MVP του αγώνα ο Γιωτάκης για τους Κmc BC με 16 πόντους, 9 ριμπάουντ (5/4), 3 ασσίστ και 3 κλεψίματα.