22.2%
20.0%
27.8%
26.3%

Οι Ballywood, που μπορεί να μην μπήκαν καλά, αλλά μόλις βρήκαν ρυθμό ήταν ασταμάτητοι, πήραν τη νίκη κόντρα στους Aladalon με 67-48. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Μπέλτσης κάνοντας double-double με 17 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ ειχε και 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 τάπα και κανένα λάθος.

Στην πρώτη περίοδο οι Aladalon μπήκαν πιο δυνατά, κυρίως λόγω Σουβλέρη που ήταν σε πολύ καλή μερα, όμως οι Ballywood δεν άργησαν να “το βρουν” και έφεραν το ματς στα ίσα. Με 0-4 ξεκίνησε το ματς από Σουβλέρη και Παυλίδη, απάντησε ο Βιλλιώτης με 2/2 βολές για το 2-4 και ξανά καλάθι ο Σουβλέρης για το 2-6. Σε 4-6 μείωσε ο Σδούγκας, όμως ο Σουβλέρης που είχε πάρει φωτιά έβαλε στο +5 τους Aladalon (4-9). Ο Σταματίου μείωσε σε 6-9, για να έρθουν οι Παυλίδης και Σουβλέρης να γράψουν το 6-12. Σε 7-12 μείωσε με μια βολή ο ο Σδούγκας, όμως ο Σουβλέρης ήταν ξανά εκεί για να γράψει καλάθι για τους Aladalon και να σημειώσει το 7-14. Ένα σερί 9-0 των Ballywood με δράστες τους Σδούγκα, Βιλλιώτη και Παπαδόπουλο τους έδωσε προβάδισμα για πρώτη φορά στο ματς με 16-14. Το τελικό 16-16 του δεκαλέπτου το έγραψε ο Μιχαηλίδης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Ballywood συνέχισαν το παθιασμενο τους παιχνίδι, πηδουσαν σε όλα τα ριμπάουντ και αυτό τους βγήκε σε καλό αφού ως το ημίχρονο κατάφεραν να πάρουν μια μικρή διαφορά πάνω στην οποία εχτισαν αργότερα. Κουντουριώτης και Αθανασάκος έγραψαν το 16-19, ο Σδούγκας μείωσε σε 18-19 και ο Σουβλέρης ανέβασε πάλι τη διαφορά στο τρίποντο με το 18-21 που σημείωσε. Σε εκείνο το σημείο το θηρίο Μπέλτσης έβαλε 9 συνεχόμενους πόντους και μαζί με τους δύο του Ντόβα οι Ballywood έκαναν ένα 11-0 και πέρασαν μπροστά με 29-21. Ο Σουβλέρης σταμάτησε το σερί τους και έγραψε το 29-26 με πέντε δικούς του πόντους, για να ακολουθήσει ένα 4-0 από Σταματίου και Ντόβα για το τελικό 33-26 του ημιχρόνου.

Η τρίτη περίοδος είχε παρόμοια εικόνα με τη δεύτερη και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να ξεφύγουν στο σκορ οι Ballywood στο τέλος του δεκαλέπτου. Ο Βιλλιώτης έγραψε το 35-26, ο Σουβλέρης μείωσε σε 35-28 και ο Μπέλτσης έγραψε το 37-28 για να στείλει ξανά στους 9 το ματς. Μια βολή απο τον Αθανασάκο για το 37-29 και μια από τον Μπέλτση για τους Ballywood για το 38-29. Μιχαηλίδης και Κωνσταντίνου μειωσαν στις δύο κατοχές (38-32), για να ακολουθήσει ένα 9-0 από τους Ντάσιος, Σδούγκα, Μπέλτση και Βιλλιώτη για το 47-32. Ο Μιχαηλιδης σημείωσε το 47-34, ο Σταματίου ανέβασε και πάλι στους 15(49-34) και ο Παυλίδης έγραψε το τελικό 49-36 της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο οι Ballywood μπήκαν δυνατά από τα πρώτα λεπτά, μεγάλωσαν κι άλλο τη διαφορά τους κει έτσι έπαιζαν χωρίς άγχος τα τελευταία 6-7 λεπτά του ματς. Ο Σταματίου έγραψε το 51-36 και ο Σουβλέρης μείωσε σε 51-38. Σε εκείνο το σημείο οι Ballywood έτρεξαν ένα 6-0 με τους Μπέλτση, Βιλλιώτη και Σταματίου για το 57-38 που τους πήγε στο +19. Ο Αθανασάκος μείωσε σε 57-40 και ακολούθησε άλλο ένα 6-0 από Σδούγκα, Μπέλτση και Παπαδόπουλο για το 63-40. Παυλίδης και Κουντουριώτης μειωσαν σε 63-45, για να ανεβάσουν ξανά οι Μπέλτσης και Παπαδόπουλος στους 22(67-45). Το τελικό 67-48 του αγώνα το έγραψε ο Κουντουριώτης με τρίποντο.

Πέρα από τον Μπέλτση, πολύ καλό ματς έκαναν και οι Σδούγκας και Βιλλιώτης για τους Ballywood. Για τους Aladalon ξεχώρισαν οι Σουβλέρης(επιθετικά) και Μιχαηλίδης (αμυντικά).