23.1%
50.0%
40.5%
26.3%

Στο κλειστό του Βενέτη το βράδυ της Κυριακής είδαμε ένα αμφίρροπο παιχνίδι αφού τα Χώματα και οι Μ.Κ.Ο. διεκδικούσαν το παιχνίδι μέχρι τέλους με τους 2ους να παίρνουν τελικά το ρόζ φύλλο έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον Σωτηρόπουλο αλλά και τον Βιδάλη.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού φάνηκε ότι οι Μ.Κ.Ο. μπήκαν πιο δυνατά και τρέξαν ένα γρήγορο σερί 6-0 στο πρώτο κιόλας λεπτό του παιχνιδιού με τον Σωτηρόπουλο, αμεση ήταν η απάντηση και απ τα Χώματα για να ισοφαρίσουν και να κλείσουν την περίοδο στο 14-14 με τρίποντο του Μελά.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η κατάσταση δεν άλλαξε και πόλυ και παρόλο που τα καλάθια έμπαιναν με το σταγονόμετρο τα Χώματα με τρίποντα του Γκάτση κατάφεραν να πάνε στο ημίχρονο προηγούμενοι με 20-23.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι Μ.Κ.Ο. μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν το παιχνίδι ισοφαρίζοντας σε 26-26 με το Σωτηρόπουλο και πήραν κεφάλι στο σκορ με 33-31 με τρίποντο του Μαρσέλλο και γενικά να παίρνει σκορ από αρκετούς παίχτες, με τα Χώματα να μένουν πίσω στο δεκάλεπτο με 36-43 παρά τις προσπαθειες του Μελά.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο όλα έδειχναν πως το ματς θα πάει πόντο πόντο όπως και έγινε η διαφορά που είχαν πάρει οι φιλοξενούμενοι ροκανίστηκε με δύο καλάθια φάουλ του Γκάτση και του Ψαρρού και το σκορ να γίνεται 47-50.Έκει μίλησε ο Σωτηρόπουλος άφου εκτός απ ότι πάσαρε έβαλε και 5 σερί πόντους για να πάει την ομάδα του στο 47-57 και ουσιαστικά να κρίνει το παιχνίδι με το τελικό 50-57 να είναι δίκαιο αποτέλεσμα.

Απ τους νικητές ο Σωτηρόπουλος τα έκανε όλα με 18 πόντους 10 ασίστ και 7 ριμπάουντ αρκετά καλός και ο Βιδάλης με 11 πόντους .Για τα Χώματα ο Μελάς είχε 15 πόντους και 12 ριμπάουντ και ο Γκάτσης 17 πόντους.