30.0%
55.6%
36.0%
6.7%

Έχοντας προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι Paranormal Inactivity νίκησαν τους Tomahawks με 44-52. MVP του αγώνα ήταν ο Διονύσης Ρίκος με 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Μέχρι τα πρώτα πέντε λεπτά της περιόδου το ματς πήγαινε καλάθι-καλάθι, όμως μετά οι Paranormal πάτησαν γκαζι και πήραν διαφορά. Το 0-3 γράφτηκε από τον Παγώνα. Ο Κάρλος μείωσε σε 2-3 και ο Ρίκος έβαλε μια βολή για το 2-4. Ένα 5-0 από Μέξα και Κουμπαράκη για το 7-4, για να ακολουθήσει ένα εκπληκτικό 0-13 από τους Paranormal με τους Ρουστά, Παγώνα, Σκουλάτο, Βολακάκη και Ρίκο για το τελικό 7-17 της πρώτης περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο οι Tomahawks ανέβασαν ρυθμό, έτρεξαν τους Paranormal και κατάφεραν να μειώσουν μέχρι και στο καλάθι. Ο Σάρδης έγραψε το 9-17, ο Παγώνας απάντησε σε 9-19 και ο Σάρδης έβαλε μια βολή για το 10-19. Καλάθι από τον Βολακάκη για το 10-21, για να ακολουθήσει ένα 5-0 από Σάρδη και Μέξα για το 15-21. Σε 15-23 ανέβασε ο Σκουλάτος, για να απαντήσουν με ένα 6-0 οι Μέξας, Σάρδης και Γώγολος για το 21-23. Το τελικό 21-25 το έγραψε ο Βολακάκης με ένα διποντο προς το τέλος.

Στην τρίτη περίοδο οι Paranormal μπήκαν ξανά δυνατά στο παρκέ. Η διακοπή τους έκανε καλό, τους ξεκούρασε και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να βγάλουν αρκετή ενέργεια και να χτισουν ξανά διαφορά. Με 0-6 από Παγώνα, Δεδεδήμο και Ρίκο ξεκίνησε η περίοδος για το 21-31. Ο Κουμπαράκης μείωσε σε 23-31, όμως η διαφορά πήγε γρήγορα στους 10 ξανά (23-33). Ενα 4-0 από Κάρλος και Μέξα για το 27-33, για να απαντήσουν με 2-9 οι Καζάς ,Παγώνας και Γιαννακόπουλος για το τελικό 29-42 του δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Tomahawks προσπάθησαν για την ανατροπή, όμως οι Paranormal είχαν λύσεις και δεν μπήκαν σε αγχωδεις καταστάσεις. Ο Γώγολος μείωσε με 2/2 βολές σε 31-42, για να απαντήσει με μια ο Ρίκος για το 31-43. Καλάθι από τον Σάρδη για το 33-43, για να ακολουθήσει ένα 0-4 από Παγώνα και Ρίκο για το 33-47. Καλάθι από τον Τσαούση για το 35-47 και ξανά 0-4 από Paranormal για το 35-51. Ο Μέξας έβαλε 4 πόντους και μείωσε σε 39-51, ο Μιχελακάκης με μια βολή για το 39-52 και προς το τέλος του αγώνα ο Κουμπαράκης έβαλε πέντε πόντους για το τελικό 44-52 του αγώνα.

Πέρα από τον Ρίκο, πολύ μεγάλη συνεισφορά στη νίκη είχε και ο Παγώνας για τους Paranormal Inactivity. Για τους Tomahawks ξεχώρισαν οι Μέξας και Κουμπαράκης.