15.4%
20.0%
37.9%
16.7%

Εύκολο βράδυ μετά από καιρό είχαν οι Gkrouvaloi, που νίκησαν τους Buzzer Βγείτερ με 61-35. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Καλογερόπουλος με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 8 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι Buzzer Βγείτερ ήταν αρκετά καλοί, κρατούσαν χαμηλά τους Gkrouvalous μέχρις που αποφάσισαν να τρέξουν και να πάρουν το προβάδισμα. Το 0-2 γράφτηκε από τον Γαλανά, ο Καλογερόπουλος απάντησε σε 2-2 και ο Χατζηγεωργιάδης έβαλε τρίποντο για το 2-5. Σε 5-5 ισοφάρισε ο Νικολόπουλος και ο Χατζής έδωσε προβάδισμα με 7-5. Ένα 0-5 από Χατζηγεωργιάδη και Νάστα για το 7-10, για να απαντήσουν οι Gkrouvaloi με 8-0 από τους Καλογερόπουλο και Νικολόπουλο για το τελικό 15-10 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο οι Gkrouvaloi ήταν απόλυτα επιβλητικοι. Έτρεξαν, πιεσαν και πήραν μεγάλη διαφορά. Ο Χαλιώτης σημείωσε το 18-10, απάντησε ο Χατζηγεωργιάδης σε 18-12 και ο Βόρδος ανέβασε σε 20-12. Ο Χαλκιάς μείωσε σε 20-14, για να ακολουθήσει ένα 9-0 από Μάρκου, Καλαφατάκη, Καλογερόπουλο και Θανάση Νικολόπουλο για το 29-14. Ο Μόρφος έβαλε μια βολή για το 29-15 και ο Γιώργος Νικολόπουλος σημείωσε το 31-15 που ήταν και το τελικό του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Gkrouvaloi δοκίμαζαν πραγματάκια και σχήματα, εφόσον είχαν πάρει τη διαφορά κι έβλεπαν ότι οι Buzzer Βγείτερ είχαν σκάσει από την πίεση που τους είχε ασκηθει στο πρώτο ημίχρονο. Ο Χατζηγεωργιάδης μείωσε σε 31-17, για να απαντήσουν οι Καλογερόπουλος και Θανάσης Νικολόπουλος σε 35-17. Ακολούθησαν τρεις πόντοι από τους Buzzer Βγείτερ για το 35-20, με τον Καλαφατάκη να γράφει το 38-20 και τον Χατζηγεωργιάδη να μειώνει ξανά σε 38-23. Νικολόπουλος και Μαξούρης έβαλαν από ένα καλάθι για το 42-23, με τον Νάστα να μειώνει σε 42-25 και τους Μαξούρη και Χατζή να γράψουν το 46-25. Το τελικό 46-27 της περιόδου σημειώθηκε από τον Νάστα.

Στην τελευταία περίοδο του αγώνα το ματς ήταν κυρίως διαδικαστικού χαρακτήρα, αφού οι Buzzer Βγείτερ είχαν απελπιστει από την άστοχη βραδιά τους. Ο Καλαφατάκης έγραψε το 48-27, ο Χατζηγεωργιάδης έριξε κάτω από τους 20(48-29), με τον Βόρδο να απαντάει και να σημειώνει το 50-29. Σε 50-30 μείωσε με μια βολή ο Χατζηγεωργιάδης, για να ακολουθήσει ένα 6-0 από Καλογερόπουλο και Μάρκου για το 56-30. Καλάθι από τον Γαλανά για το 56-32, απάντησε από Νικολόπουλο για το 58-32 και τρίποντο από τον Χατζηγεωργιάδη για το 58-35. Το τελικό 61-35 το έγραψε ο Γιώργος Νικολόπουλος με μια βολή και ένα σουτακι από μέση απόσταση.

Πέρα από τον Καλογερόπουλο, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Γιώργος Νικολόπουλος και Χατζής για τους Gkrouvalous. Για τους Buzzer Βγείτερ καλό ματς έκανε ο Χατζηγεωργιάδης και ο Νάστας.