23.3%
58.8%
36.8%
25.0%

Την 3η σερί νίκη τους πέτυχαν οι Angels, επικρατώντας μάλιστα των «λαβωμένων» πρωτοπόρων Heat B.C. με 59-66 για να ανέβουν στο 10-5, ρίχνοντας τους αντιπάλους τους στο 13-2. Μεγάλο ματς από τον Μαστρογιάννη, double double από τον Ποντικό για τους Angels που προσπέρασαν στο τέλος της 2ης περιόδου και δεν έχασαν ξανά το προβάδισμα ως το τέλος του αγώνα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 8-0 για τους Heat B.C. από δύο τρίποντα του Αρβανιτάκη κι ένα καλάθι του Αντωνιάδη, με τον Μαστρογιάννη να απαντά και με τον Ροδόπουλο, τον Ποντικό και τον Κοντοπάνο να τρέχουν ένα 0-10 για την ομάδα τους. Ο Αντωνιάδης ισοφάρισε σε 10-10, με τον Ποντικό να δίνει και πάλι προβάδισμα στους Angels, ενώ ο Καρδαράς με τον Αρβανιτάκη σκόραραν για το 15-12. Ο Μαστρογιάννης έγραψε τρίποντο για το 15-16, με τον Γιορνταμηλάκη να κλείνει το δεκάλεπτο στο 18-16 για τους Heat B.C.. Στη 2η περίοδο ο Νικολάου με τον Αρβανιτάκη έφεραν το ματς στο 23-16, με τον Ροδόπουλο να μειώνει σε 23-19. Τρίποντο από τον Αρβανιτάκη για το 26-19, με τον Μεσκούση και τον Ροδόπουλο να απαντούν με τον ίδιο τρόπο για το 26-25. Ο Γιορνταμηλάκης τους μιμήθηκε για το 29-25, με τον Μαστρογιάννη να βάζει δύο τρίποντα και τον Ποντικό δύο καλάθια σε ένα 0-10 των Angels που τους έβαλε για τα καλά μπροστά στο ματς, 29-35. Το ημίχρονο έκλεισε στο 32-35 με τρίποντο του Αρβανιτάκη.

Στην επανάληψη ο Κορομηλάς σκόραρε για το 32-37, με τον Γιορνταμηλάκη να απαντά και τον Αρβανιτάκη να γράφει το 6ο του τρίποντο για το 37-37. Ο Μαστρογιάννης απάντησε με 5 πόντους για το 37-42, με τον Νικολάου να μειώνει ως το 41-43 και τον Γιορνταμηλάκη να φέρνει το ματς στο 43-44. Ο Ροδόπουλος με τον Μαστρογιάννη απάντησαν για το 43-48 της ομάδας τους, με τον Μαστρογιάννη να είναι ασταμάτητος και να φέρνει το ματς στο 44-52 με 11 στους πρώτους 17 πόντους των Angels στην επανάληψη. Ο Νικολάου μείωσε σε 46-52, με τον Κοντοπάνο να απαντά για το 46-54 στο τέλος της 3ης περιόδου.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Νικολάου σκόραρε ξανά, με τον Μαστρογιάννη και τον Ροδόπουλο να απαντούν για το 48-58 στην πρώτη διψήφια διαφορά. Ο Κεφάλας έφερε το ματς στο 49-60 λίγο μετά, με τον Γιορνταμηλάκη και τον Καραλή να απαντούν για το 53-60. Ο Μαστρογιάννης έγραψε το 53-62, με τον Νικολάου και τον Γιορνταμηλάκη να μειώνουν σε 57-62. Ο Ποντικός ήταν εκεί για τους Angels, ο Νικολάου απάντησε με βολές, αλλά η συνεργασία Ποντικού και Μαστρογιάννη στα 50 δευτερόλεπτα για το 59-66 έκρινε οριστικά το ματς.

Για τους νικητές ο Μαστρογιάννης είχε 28 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Ποντικός 12 πόντους, 14 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Ροδόπουλος 12 πόντους, 7 ριμπάουντ και ο Πλαγιανάκος 14 ριμπάουντ. Για τους Heat B.C. ο Αρβανιτάκης είχε 21 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Νικολάου 15 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Γιορνταμηλάκης 14 πόντους, 8 ριμπάουντ.