18.2%
40.0%
41.2%
16.7%

Remal Madri vs Aladalon 62-58.Μεγάλη νίκη στα τελευταία λεπτά για τους Remal Madri με Κολοκούρα ,Σαγιάκο και τον Κυρανό να συμβάλουν στα μέγιστα για την νίκη .Οι Aladalon για άλλο ένα παιχνίδι δεν μπόρεσαν να δείξουν το πραγματικό τους πρόσωπο.MVP του αγώνα ο Κυρανός 10 πόντους,14 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Πρώτο δεκάλεπτο και ο Κυρανός ανοιξε το σκορ 2-0 για τους Remal. Ο Σουβλέρης με σουτ και ο Αθανασάκος με 1/2 βολές για το 2-3 για τους Aladalon. Ο Μανίνας με 1/2 βολές για το 3-3.Ο Μιχαηλίδης, ο Σουβλέρης και ο Παυλίδης έγραψαν το 3-9.Ο Κολοκούρας σκόραρε για το 5-9.Ο Κτενίδης την ασίστ και το καλάθι ο Παυλίδης για το 5-11.Το δεκάλεπτο τελείωσε 8-11 με λει-απ ο Κολοκούρας και με 1/2 βολές ο Σαγιάκος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Νυδριώτης πέτυχε το 10-11 για τους Remal. Ο Σουβλέρης με γκολ φάουλ το 10-14 για τους Aladalon. Με hook ο Κολοκούρας για το 14-16.Με τρίποντο ο Διαμαντόπουλος και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παυλίδης για το 14-21.Ο Σαγιάκος με 3/4 βολές μείωσε σε 17-21.Ο Διαμαντόπουλος με ντράιβ σκόραρε το 17-23.Τρίποντο με ταμπλό του Νυδριώτη για το 20-23.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αθανασάκος για το 20-25.Ο Σαγιάκος με 2/2 βολές για το 22-25 και ο Μιχαηλίδης πέτυχε το 22-27.Το δεκάλεπτο τελείωσε 26-27 με τρίποντο και 1/2 βολές ο Μανίνας.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Σαγιάκος έδωσε το προβάδισμα στους Remal 28-27.Ο Διαμαντόπουλος με σουτ και ο Μιχαηλίδης με λει-απ το 28-31 για τους Aladalon .Από το high post σκόραρε ο Μανίνας για το 30-31.Ο Διαμαντόπουλος με 2/3 βολές για το 30-33 με τον Κυρανό να μειώνει σε 32-33.Το τρίποντο του Κουντουριώτη για το 32-36.Με σερί 7-0 Κυρανός με 4 πόντους ,ο Κολοκούρας με 1/2 βολές και ο Σαγιάκος με λει-απ έγραψαν το 39-36.Ο Σουβλέρης μείωσε 39-38 με λει-απ. Με 2/2 βολές ο Γρηγορόπουλος και με σουτ και γκολ φάουλ ο Κολοκούρας για το 46-38.Με σερί 0-8 ισοπαλία 46-46 με 4 πόντους ο Σουβλέρης και ο Μιχαηλιδης.Το δεκάλεπτο τελείωσε 48-46 με σουτ ο Μανίνας.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κολοκούρας και ο Σαγιάκος για το 52-46 για τους Remal. Νέα ισοπαλία 52-52 με τρίποντο του Παυλίδη και του Διαμαμτόπουλου.Ο Κυρανός και ο Σαγιάκος έγραψαν το 56-52.Ο Μιχαηλίδης με λει-απ και ο Σουβλέρης με σουτ για το 56-56.Γκολ φάουλ ο Κολοκούρας και λει-απ ο Σαγιάκος για το 61-56.Ο Διαμαντόπουλος μείωσε σε 61-58 και ο Κολοκούρας σφράγισε την νίκη με 1/2 βολές για το 62-58.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κολοκούρας με 18 πόντους,6 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Σαγιάκος με 18 πόντους,4 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μιχαηλίδης με 10 πόντους,14 ριμπάουντ,2 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο ,ο Διαμαντόπουλος με 14 πόντους,1 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Παυλίδης με 9 πόντους ,7 ριμπάουντ και 1 ασίστ.