30.8%
58.3%
46.3%
22.2%

Μεγάλη νίκη για Nothing But Net εναντίον του Άφοβου Σεπολίων BC. Οι δυο ομάδες κονταροχτυπήθηκαν στα ίσα στις πρώτες δυο περιόδους του αγώνα με το ημίχρονο να τις βρίσκει ισόπαλες στο 28-28. Στην τρίτη όμως οι Nothing But Net έκαναν μια πολύ καλή περίοδο σκοράροντας 19 πόντους έναντι 11 των αντίπαλων τους και έχτισαν μια διαφορά όπου και κράτησαν μέχρι το τέλος για να διαμορφώσουν έτσι το τελικό 53-63.
Στο πρώτο ημίχρονο καμία ομάδα δεν κατάφερε να περάσει την άλλη πολύ στο σκορ αφού το ματς πήγαινε πόντο πόντο και καλάθι καλάθι. Στα μέσα της πρώτης περιόδου ο Ντούφας κατάφερε να ισοφαρίσει στο 8-8 για τον Άφοβο αλλά ο Δρίτσας δεν άργησε να απαντήσει και να κάνει το 8-10 ώστε οι Nothing But Net να μπουν ξανά μπροστά στον πίνακα. Αμέσως μετά χωρίς δισταγμό ο Λαμπρινός με ένα τρίποντο άλλαξε πάλι τα γεγονότα κάνοντας το 11-10 . Σε μια συζήτηση πρωταγωνιστών ο Νάκος από τον Άφοβο και ο Δημήτριου από τους Net με 2 και 3 προσωπικά καλαθιά αντιστοίχως κατάφεραν να κάνουν το τελικό 15-16 πρώτης περιόδου. Ο Σαπλατέρας από τους Nothing But Net θα κάνει το 22-26 αργά στην δεύτερη περίοδο αλλά οι παίχτες του Άφοβου με σκόρερ τους Ντούφα, Μαλλίαρα και Τραιφόρο θα περάσουν μπροστά για το 28-26 και ο Σαπλατέρας στην τελευταία επίθεση θα στείλει τις δυο ομάδες ισόπαλες στον πάγκο με 28-28 για ημίχρονο.
Το δεύτερο ημίχρονο είχε άλλο χρώμα με τον Δημήτριου να μιλάει συνεχώς με ωραία ντράιβ εκ μέρους των Net. Το κοντινότερο που κατάφεραν να φτάσουν οι παίχτες του Άφοβου Σεπολίων ήταν το 39-40 με τις δυο εύστοχες βολές του Ντούφα αλλά Δημήτριου, Δρίτσας και Κανελλόπουλος έτρεξαν ένα 7-0 σερί και έκαναν μια διαφορά 8 πόντων για την τρίτη περίοδο στο 39-47. Η τέταρτη και τελευταία περίοδος δεν είχε πολλές εκπλήξεις καθώς οι παίχτες των Nothing But Net κατάφεραν να κρατήσουν την διαφορά μέχρι το τέλος με τον Καραμανή και τον Κανελλόπουλο αλλά και τον Κοτσίφη ο οποίος είχε βοηθήσει νωρίτερα να ξεφύγει η ομάδα του μπροστά στο σκορ με δυο τρίποντα και έτσι σχηματίστηκε το τελικό 53-63.
Για τους νικητές ο Δημήτριου έκανε τρομερή εμφάνιση και πήρε το mvp του αγώνα με 22 πόντους, 2 ασσίστ, 2 κλεψίματα. Καλή εμφάνιση επίσης έκανε και ο Κανελλόπουλος με 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασσίστ, 2 κλεψίματα και 3 μπλοκ.
Για τους ηττημένους ο Ντούφας είχε 19 πόντους, 2 ασσίστ, 1 κλέψιμο και 2 μπλοκ και ο Μαλλίαρας 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασσίστ, 2 κλεψίματα καθώς και Λαμπρινός μαζί με Τσικόλα έγραψαν από 8 πόντους.