8.7%
76.0%
31.7%
21.1%

Σχετικά εύκολη νίκη για τους 6 Ballywood οι οποίοι ήλεγχαν το παιχνίδι πάρα τις απουσίες τους από την αρχή μέχρι το τέλος με μοναδική εξαίρεση το κακό ξεκίνημα τους.
Οι Pigs κατάφεραν να κάνουν ένα ωραίο ξεκίνημα στην αρχή του αγώνα και να περάσουν μπροστά όμως στα μέσα της πρώτης περιόδου ο Μπέλτσιος με δυο εύστοχες ελεύθερες βολές έφερε το ματς στα ίσα με τις δυο ομάδες ισόπαλες στο 7-7. Αυτή ήταν και η τελευταία φορά που οι Ballywood βρέθηκαν πίσω στο σκορ καθώς μέχρι το τέλος είχαν μια απόσταση ασφάλειας από τον αντίπαλο τους. Μπέλτσης και Σταματίου διαμορφώσαν το 12-7 με τους Pigs να μην βρίσκουν λύσεις επιθετικά αλλά ούτε και ανασταλτικά μέχρι το τέλος της πρώτης περιόδου. Η δεύτερη περίοδος ανήκε στους Ballywood αφού σκόραραν 16 πόντους έναντι των  των αντίπαλων τους χτίζοντας έτσι μια διαφορά όπου και κράτησαν μέχρι το τέλος. Ο Δημητριάδης Βασίλης για τους Pigs προσπαθούσε να μειώσει και να δώσει ενέργεια στο ματς και στους συμπαίχτες του μειώνοντας στο 18-11 . Σταμάτιου, Μπέλτσης, Βιλιώτης και Παπανικολόπουλος ήταν ασταμάτητοι σε δεύτερη και Τρίτη περίοδο χωρίς να αφήνουν στους Pigs πολλά περιθώρια να μειώσουν την διαφορά. Ο Παπαδόπουλος επίσης με 2 σερί τριποντά ‘έκοψε τα γόνατα΄ των Pigs με την τρίτη περίοδο να λήγει 38-24 υπέρ των Ballywood. Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο ο Δημητριάδης ο Βασίλης μαζί με τον Δριβάκο έκαναν τα αδύνατα δυνατά και μείωσαν 3 φορές την διαφορά, 2 φορές στους 10 και μια σε μονοψήφιο αριθμό με 38-29 και 42-32 , 45-35. Οι Ballywood όμως δεν έριξαν τις μηχανές παρόλο που ήταν 6 μόνο παρόντες και κατάφεραν να πάρουν την νίκη με τελικό σκορ αγώνα στα 57-39.
Για τους νικητές ο Μπέλτσης άγγιξε το DOUBLE-DOUBLE αφού είχε 19 πόντους, 9 ριμπαουντ,1 ασσίστ και 1 κλέψιμο ενώ είχε 100% ευστοχία από την γραμμή των ελευθέρων βολών με 7/7. Σταματίου επίσης παραλίγο να κάνει το DOUBLE-DOUBLE ΑΦΟΥ έδωσε το παρόν με 15 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασσίστ και ένα κλέψιμο.
Για τους ηττημένους ο Δημητριάδης ο Βασίλης έγραψε 18 πόντους, 8 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα και ο Δριβάκος 12 πόντους, 15 ριμπάουντ και 1 ασσίστ ενώ έκανε το DOUBLE-DOUBLE.