5.9%
68.2%
45.2%
12.0%

ReTirees vs Undertakers 53-52. Ντερμπάρα που κρίθηκε με ανατροπή στα τελευταία 4 δευτερόλεπτα ,με ολύμπια ψυχραιμία ο Στόλης με 2/2 βολές χάρισε την νίκη στην ομάδα του.MVP  του αγώνα ο Κατιάκος με 10 πόντους,13 ριμπάουντ,4 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 4 πόντους του Αντωνόπουλου για τους Undertakes για να ισοφαρίσουν 4-4 οι Retirees με σουτ ο Κατιάκος και από το high post ο Πλεξουσάκης.Ο Αντωνόπουλος με λει-απ και ο Γρυπάρης με 2/2 βολές για το 4-8.Με λει-απ ο Σαρρής, 1/2 βολές ο Κυριάκος και με τρίποντο ο Γιαμαίος το σκορ έγινε 10-8.Ο Γρυπάρης με τρίποντο έκανε το 10-11 ,με τον Πλεξουσάκη να πετυχαίνει το 12-11.Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-13 με λει-απ ο Καρνέσης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Νομικός και ο Γρυπάρης έγραψαν το 12-17 για τους Undertakes. Ο Αφολάνιο με σουτ από το high post πέτυχε το 14-17.Με ντράιβ ο Γρυπάρης πέτυχε το 14-19.Ο Μιχαηλίδης με σουτ μείωσε σε 16-19 για τους Retirees.Ο Γρυπάρης με 1/2 βολές και ο Stermasi με Hook για το 16-22.Με 1/2 βολές ο Κατιάκος το 17-22 και ο Καρνέσης με 4/4 βολές για το 17-26.Το δεκάλεπτο τελείωσε 19-26 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Σαρρής.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Αντωνόπουλος με σουτ και ο Καρνεσης με τρίποντο το 19-31 για τους Undertakes. Ο Μιχαηλίδης και ο Αφολάνιο με σουτ μείωσαν σε 23-31.Ο Αντωνόπουλος με 2/2 βολές έκανε το 23-33.Ο Αφολάνιο με σουτ και ο Πλεξουσάκης με λει-απ έγραψαν το 27-33,με τον Καρνέση με λει-απ και τρίποντο σημειώνει το 27-38.Ο Σαρρής με σουτ για το 29-38 και ο Γρυπάρης με καλάθι από το ζωγραφιστό για το 29-40.Το δεκάλεπτο τελείωσε 33-40 Με καλάθι ο Μιχαηλίδης και ο Γιαμαίος .

Τελευταίο δεκάλεπτο και με 1/2 βολές ο Στολής έκανε το 34-40 για τους Retirees. Με λει-απ ο Αντωνόπουλος πέτυχε το 34-42 για τους Undertakes. Ο Κατιάκος με σουτ και με λει-απ ο Γιαμαίος μείωσαν σε 38-42.Ο Γρυπάρης με 2/2 βολές για το 38-44 και ο Πλεξουσάκης με 1/2 βολές για το 39-44.Ο Καρνέσης με βολές 2/2 για το 39-46.Ο Αφολάνιο με 2/2 βολές και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε για το 43-46.Ο Αντωνόπουλος με 1/2 βολές για το 43-47.Ο Αφολάνιο με σουτ από το high post για το 45-47, ο Κατιάκος ισοφάρισε με 2/2 βολές 47-47 και με σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του 49-47.Ο Αντωνόπουλος με 1/2 βολές έκανε το 49-48.Ο Πλεξουσάκης πέτυχε το 51-48(0:43). Καλάθι και φάουλ για τον Καρνέση για το 51-50 ,έχασε όμως την βολή (0:35). Και ο Αντωνόπουλος πέτυχε το καλάθι το 51-52(0:8,4) από την ασίστ του Γρυπάρη για τους Undertakers. Το τελικό 53-52 πέτυχε ο Στόλης με 2/2 βολές (0:4,9). Το τελευταίο σουτ σουτ του αγώνα ήταν άστοχο και οι Retirees πήραν την νίκη.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Πλεξουσάκης με 9 πόντους,6 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Αφολάνιο με 12 πόντους,6 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Αντωνόπουλος με 16 πόντους ,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο,ο Γρυπάρης με 14 πόντους ,5 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Παπαγιάννης με 24 ριμπάουντ και 3 κοψίματα