30.8%
44.4%
40.0%
33.3%

Οι Nothing But Net κέρδισαν την Partouzan με 74-68 έχοντας 5 παίκτες με πάνω από 8 πόντους στον αγώνα για να ανέβουν στο 8-10 και να ρίξουν στο 5-13 την αντίπαλό τους αναγκάζοντάς την στη 10η σερί ήττα της. Το ματς κρίθηκε σε δύο σερί των Net, 14-2 στο πρώτο ημίχρονο και 12-3 στο δεύτερο, με τους νικητές να ελέγχουν αναμέτρηση στη συνέχεια.

Το ματς ξεκίνησε καλύτερα για την Partouzan που σκόραρε με τον Καρατζά, για να απαντήσει ο Σαπλατέρας πριν έρθει ο Ζησιάδης με δύο τρίποντα και ο Κοντομίχαλος για το 2-10 της ομάδας τους. Ο Καραμανής μείωσε, με τον Δημητρίου να φέρνει το ματς στο 7-11 με καλάθι και φάουλ, αλλά τον Τσόλη και τον Καραδήμα να απαντούν, 7-15. Ο Δημητρίου κι ένα τρίποντο του Κοτσίφη έφεραν τον αγώνα στο 12-15, για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 12-17 από τον Κοντομίχαλο. Στη 2η περίοδο ο Κοτσίφης σκόραρε ξανά από μακριά για το 15-17, με τον Καραδήμα να απαντά. Κάπου εκεί οι Nothing But Net πήραν τον έλεγχο του αγώνα και με τον Βαγιάνο και τον Ράπτη έγραψαν το 19-19. Ο Ζησιάδης απάντησε, με τον Ράπτη, τον Δημητρίου και τον Ζαχαρόπουλο να τρέχουν ένα 10-0 για το 29-21, με ένα συνολικό 14-2 από το 15-19 και μετά, για να φύγει η ομάδα τους μπροστά με 29-21. Ο Ζησιάδης μείωσε, με τον Δημητρίου να απαντά, πριν κλείσει το ημίχρονο από Κοντομίχαλο και Λεκό στο 31-26.

Στην επανάληψη ο Καραμανής με τον Ζαχαρόπουλο μπήκαν με καλάθια για το 35-26 της ομάδας τους, για να απαντήσουν ο Καρατζάς με τον Σταματόπουλο και τον Τσόλη για το 35-33. Ένα νέο σερί για τους Nothing But Net, 12-3 αυτή τη φορά τους έφερε πια σε διψήφια διαφορά. Ο Ζαχαρόπουλος με τον Καραμανή σκόραραν για το 39-33, με τον Ράπτη να φέρνει την ομάδα του στο 41-34 και τον Δημητρίου να γράφει το 43-34. Ο Σταματόπουλος απάντησε για το 43-36, αλλά ο Δημητρίου με τον Καραμανή έφεραν τους Nothing But Net στο 47-36. Ο Κοντομίχαλος με τρίποντο μείωσε σε 47-40, για να απαντήσουν ο Κοτσίφης με τον Ράπτη και τον Δημητρίου για το 51-40, πριν κλείσει από τον Λεκό στο 51-42 το 3ο δεκάλεπτο.

Στην 4η περίοδο ο Λεκός έφερε το ματς στο 51-45, με τον Ράπτη να απαντά. Κοτσίφης, Λεκός και Σταματόπουλος αντάλλαξαν τρίποντα, με τον Λεκό να σκοράρει ξανά και τον Κοτσίφη να απαντά για το 62-53 της ομάδας του. Νέο τρίποντο για την Partouzan, 62-56, με τον Ράπτη και τον Ζαχαρόπουλο να γράφουν το 66-56. Ο Τσόλης απάντησε, με τον Ζαχαρόπουλο να σκοράρει ξανά και τον Δημητρίου να φέρνει το ματς στο 70-59. Ο Λεκός μείωσε σε 70-63, με τον Ζαχαρόπουλο να σκοράρει και πάλι. Ο Λεκός συνέχισε ακάθεκτος, έβαλε τους τελευταίος 10 πόντους της ομάδας του, μείωσε σε 72-65 και 73-68, η Partouzan έκλεψε δύο φορές την μπάλα στη συνέχεια, αλλά αστόχησε σε αντίστοιχα τρίποντα, με τον Σαπλατέρα να παίρνει το τελευταίο φάουλ για να κλείσει το ματς στο 74-68.

Για τους νικητές ο Καραμανής είχε 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, 9 ασίστ, ο Δημητρίου 20 πόντους, 3 κλεψίματα, ο Ζαχαρόπουλος 14 πόντους, 13 ριμπάουντ, ο Κοτσίφης 15 πόντους, 5 ασίστ, ο Ράπτης 12 πόντους, 10 ριμπάουντ. Για την Partouzan ο Λεκός είχε 20 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Σταματόπουλος 11 πόντους, 4 ασίστ, ο Κοντομίχαλος 11 πόντους, 4 ασίστ, ο Ζησιάδης 10 πόντους, 5 ριμπάουντ και ο Τσόλης 7 πόντους, 14 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα.