16.7%
62.5%
27.5%
15.8%

Ακόμα μία νίκη για τους Ζαππατίστας που τους βοηθάει να εδραιωθούν σιγά σιγά στην 3η θέση της Gold. Η Μ.Κ.Ο. το πάλεψε επί ίσοις όροις για 2 και κάτι δεκάλεπτα, η πίεση των αντιπάλων όμως τους οδήγησε σε κατάρρευση.

Με 6-0 ξεκίνησε η Μ.Κ.Ο. με πρώτο καλάθι του Βιδάλη ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ. Από 8-1 το σκορ έγινε γρήγορα 8-8 με κυριότερη φάση το εύστοχο τρίποντο του Παπαντωνίου. Το δυναμικό ντράιβ του Βιδάλη έδωσε και πάλι πάνω χέρι(10-8), όμως το καλάθι του Κιτσαντά έκλεισε το δεκάλεπτο 12-13.

Ο Βιδάλης και πάλι με ωραίο καλάθι έκανε το σκορ 14-17, στην επόμενη φάση όμως είδε τον Γκολέ να σκοράρει από τα 6,75 για το 14-20. Στον πόντο πήγε και πάλι το ματς μετά το τρίποντο του Σωτηρόπουλου(19-20), όμως οι Ζαππατίστας έκαναν ένα σερί 6-0 με πολύ ωραία καλάθια-συνεργασίες Μπαρμπερίδη και Γκολέ με Βερεντζιώτη και Λακιό. Το ημίχρονο έκλεισε 22-33 μετά από το καλάθι του Κοντοπυράκη ύστερα από πάσα του Γκολέ.

Το πλέον παραγωγικό ήταν το 3ο δεκάλεπτο. O Σωτηρόπουλος βρήκε και πάλι στόχο από τα 6,75 για το 27-35, όμως ο Κιτσαντάς μοίρασε ωραία στον Κοντοπυράκη για το 27-37. Και πάλι τρίποντο αυτή την φορά δια χειρός Βιδάλη(30-37). Λίγο αργότερα ξεκίνησαν οι Ζαππατίστας ένα απίστευτο σερί που έκρινε το ματς. Ο λόγος ήταν η τρομέρη full court πίεση που οδήγησε σε λάθη τους αντιπάλους με αποτέλεσμα το 16-0 και 34-55 για το δεκάλεπτο!

Η τελευταία περίοδος αν και άρχισε με καλάθι του Βιδάλη(36-55) σταμάτησε εκεί σε επίπεδο σκοραρίσματος για τους Μ.Κ.Ο. που είδαν τους αντιπάλους να γράφουν ένα 10-0 για το τελικό 36-65. Στο διάστημα αυτό ο Κιτσαντάς ήταν πρωταγωνιστής με 2 ωραίες πάσες στον Λακιό και ένα ωραίο τελείωμα- bobita.

O Μπαρμπερίδης ήταν πολύ καλός και πάλι με 12 πόντους, 9 ριμπάουντς και 6 ασίστς, ενώ και ο Λακιός έκανε μεστό ματς με 12 πόντους, 8 ριμπάουντς  και 2 κλεψίματα.