38.5%
50.0%
26.7%
30.8%

Partouzan vs Αφοβος Σεπολιων B.C.74-72.Καταπληκτικό ματς με ανατροπές στο σκορ,με 22 εύστοχα τρίποντα ,κανονική διάρκεια 67-67 του παιχνιδιού .Ο Λεκός να πέτυχε το νικητήριο καλάθι στην παράταση (0:07,2). Ο Άφοβος ήταν άστοχος στα 2 τελευταία σουτ και οι Partouzan  επέστρεψαν στις νίκες.MVP αγώνα ο Τσόλης με 2 πόντους,17 ριμπάουντ(11-6),3 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με λει-απ ο Ντούβας 0-2 για τον Άφοβο. Με γκολ φάουλ ο Τρανούδης έκανε το 3-2 για τους Partouzan.Ο Κλάγκος με 2/2 βολές για το 3-4.Με ντράιβ ο Τρανούδης πέτυχε το 5-4.Με τρίποντο Κλάγκος έκανε το 5-7 ,για να ισοφαρίσει με σουτ ο Λεβαντής σε 7-7.Από το ζωγραφιστό ο Γκότσης πέτυχε το 7-9.Ο Ζησιάδης με τρίποντο έγραψε το 10-9.Ο Τραιφόρος με λει-απ  και ο Γκότσης από το ζωγραφιστό για το 10-13.Με λει-απ ο Κοντομίχαλος για το 12-13.Ο Γκότσης με 1/2 βολές και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ πέτυχε το καλάθι για το 12-16.Ο Τσόλης με 1/2 βολές, με σουτ ο Λεκός και με 2/2 βολές ο Καρατζάς για το 17-16.Ο Κλάγκος με λει-απ για το 17-18 ,με τον Λεκό με σουτ να γράφει το 19-18.Ο Ντούφας με τρίποντο για το 19-21 και το δεκάλεπτο έκλεισε με buzzer τρίποντο ο  Ζησιάδης  για το 22-21.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ζησιάδης  με λα μπομπίτα έκανε το 24-21 για τους Partouzan .Ισοπαλία 24-24 με τρίποντο ο Ντούφας για τον Άφοβο.Με σουτ ο Λεβαντής έκανε το 26-24.Με σερί 0-9 το σκορ έγινε 26-33 με γκολ φάουλ ο Γκότσης και με τρίποντο ο Γωγάκης και ο Ντούφας.Με 2/2 βολές ο Λεκός μείωσε σε 28-33.Ο Γκότσης με 4 πόντους έγραψε το 28-37 και το δεκάλεπτο τελείωσε 33-37 με τρίποντο ο Τρανούδης και με λει-απ ο Λεκός .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Λεβαντής με σουτ μείωσε 35-37 για τους Partouzan .Ο Ντούφας με τρίποντο πέτυχε το 35-40 για τον Άφοβο.Με τον Ζησιάδη να απαντάει και αυτός με τρίποντο για το 38-40.Ξανά με τρίποντο ο Ντούφας έκανε το 38-43, με τον Λεβαντή με το <πεταχτάρι> του και ο Ζησιάδης με κλέψιμο το λει-απ και με τρίποντο για το 45-43.Ο Ντούφας ισοφάρισε 45-45 με σουτ από την γωνία και ο Λαμπρινός με τρίποντο για το 45-48.Με hook  ο Λεβαντής πέτυχε το 47-48.Ο Κλάγκος με 1/2 βολές για το 47-49.Με τρίποντο ο Ζησιάδης και με 1/2 βολές ο Τσόλης για το 51-49.Ο Γκότσης έφερε το ματς στα ίσα 51-51 με το δεκάλεπτο να τελειώνει 55-51 με 2/2 βολές και με λει-απ ο Καρατζάς.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Λεκός με 1/2 βολές και με τρίποντο ο Τρανούδης για το 59-51 για τους Partouzan .Ο Ντουφας με τρίποντο και με 1/2 βολές ο Γκότσης για το 59-55.Ο Τρανούδης με τρίποντο έγραψε το 62-55.Με σερί 0-10 ο Άφοβος πέρασε μπροστά στο σκορ με 62-65 (1:18) πριν το φινάλε με 2/2 βολές ο Λαμπρινόςκαι  ο Ντούφας και με τρίποντο ο Λαμπρίνος και ο Ντούφας.Ο Λεκός απάντησε αμέσως με τρίποντο 65-65 (1:10) και ο Τρανούδης με 1/2 βολές για το 66-65 (0:15,7). Με 1/2 βολές ο Λαμπρινός για το 66-66 (0:07,5). Ο Τρανούδης με 1/2 βολές για το 67-66 (0:05,4) και ο Λαμπρινός με 1/2 βολές (0:02,2) έστειλε το  ματς στην παράταση.

Παράταση και ο Τρανούδης πέτυχε το 69-67 για τους Partouzan .Ισοφάρισε ο Ντούφας με σουτ από την γωνία 69-69 για τον Άφοβο και ο Λαμπρινός με τρίποντο έκανε το 69-72,για να απαντήσει ο Ζησιάδης με τρίποντο  για το 72-72.Το νικητήριο καλάθι πέτυχε ο Λεκός με ντράιβ (0:07,2) 74-72. Ο Ντούφας αστόχησε στο τρίποντο και ο Νάκος το επιθετικό ριμπάουντ αλλά δεν κατάφερε να στείλει το ματς στην 2 παράταση.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τρανούδης με 18 πόντους ,4 ριμπάουντ,4 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Ζησιάδης με 22 πόντους ,6 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ντούφας με 29 πόντους,9 ριμπάουντ,4 ασίστ και 1 κόψιμο , ο Γκότσης με 17 πόντους,18 ριμπάουντ(9-9),1 κλέψιμο και 2 κοψίματα και ο Λαμπρινός με 13 πόντους,13 ριμπάουντ και 9 ασίστ.