19.4%
36.4%
44.4%
37.5%

Οι Kings κέρδισαν με 71-80 τους Μ.Κ.Ο. για να κάνουν τεράστιο βήμα στη μάχη της σωτηρίας και των πλέι οφς της Golden σε ένα παιχνίδι που μπήκαν καταπληκτικά σκοράροντας 27 πόντους στην πρώτη περίοδο και κράτησαν το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του ματς. Μεγάλο ματς από τον Αλεξανδρόπουλο, με τους Χαριτόπουλο, Γκοτζή, Καρυπίδη, Δερματίνο να ακολουθούν.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον Χαριτόπουλο να σκοράρει για να απαντήσει με τρίποντο ο Σωτηρόπουλος. Ο Χαριτόπουλος με τον Καρυπίδη έφεραν το ματς στο 3-6, με τον Σωτηρόπουλο και τον Βιδάλη να μειώνουν σε 7-8. Ο Αλεξανδρόπουλος με τον Δερματίνο κράτησαν την ομάδα τους μπροστά, με τον Αγγελίδη να μειώνει, αλλά τον Αλεξανδρόπουλο και τον Χαριτόπουλο να φέρνουν τους Kings στο double score του 10-20. Ο Σωτηρόπουλος με τον Αγγελακάκη απάντησαν για το 15-20, αλλά η περίοδος έκλεισε με ένα 0-7 για τους νικητές από τον Δερματίνο, τον Καρυπίδη και τον Αλεξανδρόπουλο, 15-27. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Αλεξανδρόπουλος σκόραρε και για το 15-29, πριν απαντήσει με δύο τρίποντα ο Σωτηρόπουλος για το 21-29. Ο Αλεξανδρόπουλος ήταν ασταμάτητος και με τον Καρυπίδη έφεραν το ματς στο 21-33, με τον Σωτηρόπουλο να σκοράρει ξανά για τρεις, 24-33. Ο Μουστάκας-Βρεττός απάντησε, με τον Βιδάλη να φέρνει τη διαφορά στους 9 και τον Σωτηρόπουλο να βάζει το 6ο του τρίποντο για το 29-35. Ο Δερματίνος με τον Αλεξανδρόπουλο σκόραραν για το 29-39, αλλά οι Μ.Κ.Ο. αντέδρασαν και με τον Αγγελακάκη και τον Μαρσέλλο μείωσαν ως το σουτ, 36-39. Όμως, το φινάλε του πρώτου μέρους ανήκε στους Kings, με τον Χαριτόπουλο κατάφεραν να φτάσουν στο 36-44.

Στην επανάληψη ο Μάινας μείωσε σε 38-44 με τον Καρυπίδη να απαντά με τρίποντο και τον Σωτηρόπουλο να γράφει το 7ο δικό του για το 41-47. Ο Καρυπίδης είχε μπει καυτός, δύο ακόμα τρίποντα για το 41-53, με τον Βιδάλη να μειώνει σε 45-53. Ο Χαριτόπουλος κράτησε την ομάδα του μπροστά με 10 πόντους, με τον Μάινα, τον Βιδάλη και τον Σωτηρόπουλο να σκοράρουν για το 51-55. Ο Αλεξανδρόπουλος απάντησε, 51-58, με τον Βιδάλη να έχει βρει ρυθμό, 55-58, πριν κλείσει ο Γκοτζής το δεκάλεπτο με τρίποντο για το 55-61.

Στην 4η περίοδο ο Αγγελίδης με τον Κλαλιώτη σκόραραν φέρνοντας τις δύο ομάδες στους δύο πόντους, 59-61, αλλά ο Δερματίνος ήταν εκεί για το 59-65. Ο Αγγελακάκης με τον Βιδάλη μείωσαν σε 63-67 για να έρθει ο Μάινας για το 65-68, πριν απαντήσουν και πάλι οι Kings με τον Αλεξανδρόπουλο να βάζει μεγάλο καλάθι και φάουλ και τον Χαριτόπουλο δύο βολές για το 65-74. Ο Αγγελίδης μείωσε, αλλά οι Kings πια ήλεγχαν και πάλι τον αγώνα, ο Χαριτόπουλος με τον Αλεξανδρόπουλο έγραψαν το 67-78, για να φέρει ο Καρυπίδης το ματς στο 68-80, πριν κλείσει με τρίποντο ο Αγγελίδης την αναμέτρηση.

Για τους νικητές ο Αλεξανδρόπουλος είχε 24 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Χαριτόπουλος 19 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Καρυπίδης 19 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, ο Δερματίνος 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Γκοτζής 4 πόντους, 5 ριμπάουντ, 14 ασίστ, 4 κλεψίματα. Για τους Μ.Κ.Ο. ο Σωτηρόπουλος είχε 25 πόντους, 5 ριμπάουντ, 8 ασίστ, ο Βιδάλης 16 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ.