29.2%
58.3%
30.9%
8.3%

Επέστρεψαν στα ροζ φύλλα οι Undertakers που νίκησαν τους Nothing But Net με 52-69, κάνοντας εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο. MVP του αγώνα ήταν ο Μανώλης Γρυπάρης με 28 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Το πρώτο δεκάλεπτο στο ματς ήταν πολύ ισορροπημένο. Οι δύο ομάδες έβγαζαν όρεξη και έπαιζαν κατά βάση σετ παιχνίδι. Νικολαΐδης και Καπαντάκης ξεκίνησαν το ματς με 0-4, για να απαντήσουν με 5-0 οι Καραμανής και Κανελλόπουλος για το 5-4. Τρίποντο από τον Καπαντάκη για το 5-7 και 9-0 από Κανελλόπουλο, Καραμανή, Κοτσίφη και Δημητρίου για το 14-7. Γρυπάρης και Κοντίνος μειωσαν σε 14-12, ο Ζαχαρόπουλος έβαλε ένα καλάθι για το 16-12 και ο Στερμάσι με δύο συνεχόμενα καλάθια του ισοφάρισε και έγραψε το τελικό 16-16 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες είχαν νεκρά διαστήματα, με αποτέλεσμα να έχουμε πολλά μικρά σερί είτε από τη μια είτε από την άλλη, με τους Undertakers όμως να είναι αυτοί που πήραν κεφάλι στο τέλος. Δημητρίου και Ζαχαρόπουλος από δύο πόντους για το 20-16, για να απαντήσουν με 0-5 οι Γρυπάρης και Νομικός για το 20-21. Καλάθι από τον Μακρυγιάννη για το 22-21 και 0-4 από Καρνέση και Γρυπάρη για το 22-25. Άλλοι δύο πόντοι του Μακρυγιάννη για το 24-25 και 0-5 από Γρυπάρη και Κρητικό για το 24-30. Δημητρίου και Κανελλόπουλος απάντησαν με 4-0 για το 28-30, για να έρθει ίδια απάντηση από την άλλη με τους Γρυπάρη και Νικολαΐδη για το τελικό 28-34 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Undertakers έκαναν έναν ξέσπασμα πήραν μια αρκετά μεγάλη διαφορά και ουσιαστικά σκότωσαν τον αντίπαλο. Ο Γρυπάρης σημείωσε το 28-36, ο Καραμανής απάντησε (30-36) και ακολούθησε ένα 0-12 από Καρνέση, Καπαντάκη και Γρυπάρη για το 30-48. Σαπλατερας και Δημητρίου μείωσαν σε 36-48 με ένα 6-0, αλλά οι Γρυπάρης και Καρνέσης απάντησαν με 0-8 για να ανεβάσουν τη διαφορά στους 20 με το 36-56. Καλάθι από τον Καραμανή για το 38-56 και οι Γρυπάρης, Καρνέσης απάντησαν και σημείωσαν το τελικό 38-59 του δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Nothing But Net δεν είχαν ψυχικά αποθέματα για να κυνηγήσουν τη νίκη, ο ρυθμός έπεσε, με τους Undertakers να παίζουν τόσο όσο πρέπει ώστε να μην αγχωθουν. Ο Δημητρίου μείωσε σε 40-59, ο Κρητικός έβαλε μια βολή το για το 40-60 και οι Ζαχαρόπουλος, Δημητρίου απάντησαν με 4-0 για το 44-60. Μια βολή του Γρυπάρη και ένα καλάθι του Νομικού για το 44-63, καλάθι ο Καραμανής (46-63) και ξανά Γρυπάρης και Νομικός δράστες για το 46-67. Ενα 4-0 του Δημητρίου για το 50-67, καλάθι ο Γρυπάρης για το 50-69 και δύο πόντοι του Κανελλόπουλου για το τελικό 52-69 του αγώνα.

Πέρα από τον Γρυπάρη, καλή εμφάνιση έκαναν και οι Καπαντάκης και Καρνέσης για τους Undertakers. Για τους Nothing But Net καλοί ήταν οι Δημητρίου και Καραμανής.