36.4%
38.9%
33.3%

Άνετη επικράτηση για Ζαππατίστας με ωραίο μπάσκετ κατά διαστήματα. Επόμενη στάση το μεγάλο ντέρμπι. Οι  Γ.Α.Σ.Τ. είχαν ελλείψεις και δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν το ρυθμό παρά τις κατά καιρούς εκρήξεις τους.

Το 7-0 έγινε με εντυπωσιακό τρόπο. Ο Λακιός σκόραρε μετά από ωραία πάσα του Μπαρμπερίδη, τρίποντο ο Παναντωνίου, και καλάθι ο ίδιος μετά από πάσα του Λακιού. Με ωραίο κλέψιμο και καλάθι του Μουζουράκη, αλλά και άρτιο ποστ του Αναστασίνη οι Γ.Α.Σ.Τ. ροκάνισαν τη διαφορά στο 7-5. Ο Ζαμπέτης-2 τάπες στο δεκάλεπτο- σκόραρε με ωραίο σουτ, δίνοντας σκυτάλη σε Μπαρμπερίδη και Χουλιάρα για ένα σερί 6-0 και σκορ δεκαλέπτου 15-7.

Με τρίποντο του Γκολέ ξεκίνησε το δεκάλεπτο, όμως οι Γ.Α.Σ.Τ. έκαναν σερί 8-0 με κυριότερες φάσεις το ποστ του Αδαμαντίδη και το fade away του Μουζουράκη.(18-15) Με follow σκόραρε ο Κιτσαντάς, όμως ο Αδαμαντίδης απάντησε μετά από ωραία πάσα του Καμαριωτάκη για το 22-19.Ένα σερί 11-0 για τους Ζαππατίστας με 6 σερί πόντους του Κιτσαντά. Το τρίποντο του Ράπτη και το καλάθι του Γκολέ έκλεισαν το δεκάλεπτο 33-19.

Ο Ζαμπέτης έκανε τάπα και μοίρασε στον Παπαντωνίου για αιφνιδιασμό κάνοντας παράλληλα το 35-21 που γρήγορα έγινε 35-24 καθώς ο Αναστασίνης σκόραρε τρίποντο. Ο Αδαμαντίδης έβαλε καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ στη συνέχει όμως ο Γκολές έβαλε τρίποντο για το 42-29. Έμμεσο τρίποντο ο Μπαρμπερίδης για το 47-25 και λήξη δεκαλέπτου με τρίποντο(!) δια χειρός Ντάσκα(48-33).

Ο Αναστασίνης έκανε ωραίο κλέψιμο και τελείωσε τη φάση ο Μουζουράκης για το 50-35.Οι Ζαππατίστας όμως με τον Γκολέ να σκοράρει και πάλι από τα 6,75 έκαναν το 55-37.Το 57-43 έγινε μετά από το καλάθι του Κοσσένα ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ και το ωραίο ποστ του Αδαμαντίδη. Πριν ο Χαλδαίος σκοράρει το τελευταίο καλάθι του ματς για το 61-47 ο Τσουκλίδης σκόραρε με ωραίο σουτ από τα 5,5 μέτρα.

O Κιτσαντάς πρώτος σκόρερ με 12 πόντους, ενώ ακόμα 11 πρόσθεσε ο Γκολές. Όλοι οι παίκτες των Ζαππατίστας σκόραραν! Για τους Γ.Α.Σ.Τ. ο Αδαμαντίδης είχε 14 πόντους και 14 ριμπάουντς.