12.5%
53.8%
30.6%
13.6%

Οι Καλλιθέα Pimps κερδίζοντας με 53-44 τους Κένταυρους κατάφεραν να πάρουν ακόμη ένα ροζ φύλλο, σε ένα ματς που ήταν ντέρμπι σε όλη του τη διάρκεια. MVP του αγώνα ήταν ο Σταύρος Ζάκας με 23 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι Κένταυροι μπήκαν πιο δυνατά, όμως οι Pimps είχαν λύσεις και δεν άφησαν τον αντίπαλο να χτίσει διαφορά. Μπαντούνας και Αδαμάκης ξεκίνησαν με 0-5, όμως ο Κοιλάκος απάντησε με 5 δικούς του για να ισοφαρίσει σε 5-5. Καλάθι από τον Παππά για το 5-7, απάντηση ξανά από τον Κοιλάκο για το 7-7 και από ένα καλάθι οι Μανώληκας και Αδαμάκης για το 7-11. Σε 11-11 με 4 δικούς του πόντους ισοφάρισε ο Ζάκας, ο Μανώληκας έδωσε ξανά προβάδισμα στους Κένταυρους (11-13) και ο Ζουρνατσίδης μείωσε με μια βολή σε 12-13. Το τελικό 12-15 της περιόδου σημειώθηκε από τον Καλλέργη.

Στην δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες συνέχισαν να μη μπορούν να χτισουν διαφορά, όμως σε αυτό το δεκάλεπτο οι Pimps ήταν αυτοί που πήραν τον έλεγχο και συνεπώς το προβάδισμα. Ο Ζάκας μείωσε σε 14-15, ο Καλλέργης έβαλε ένα καλάθι για το 14-17, με τον Ζάκα να σκοράρει ξανά και να ισοφαρίζει σε 17-17. Ο Μπαντούνας έγραψε το 17-19 και ακολούθησε ένα 9-0 από Σταυριανό, Ζουρνατσίδη και Ζάκα για το 26-19. Σε 26-23 μειωσαν βάζοντας από ένα καλάθι οι Ματλάς και Παππάς, με τον Ντελή να ανεβάζει ξανά στους 5(28-23) και τον Παππά να σημειώνει το τελικό 28-24 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Pimps φάνηκαν αρκετά επηρεασμένοι από τη διακοπή του ημιχρόνου , η οποία από ότι φάνηκε δεν τους έκανε καλό. Οι Κένταυροι προσπάθησαν να χτισουν διαφορά, όμως τελικά οι Pimps βρήκαν λύση και μάζεψαν το ματς προς το τέλος του δεκαλέπτου. Ο Βασιλειάδης σημείωσε το 30-24 και ακολούθησε ένα 0-14 από τους Ματλά, Αδαμάκη, Παππά, Καλλέργη, Κορδαλή και Ρέντα για το 30-38. Οι Pimps όμως δεν έμειναν με σταυρωμένα χέρια. Ζουρνατσίδης και Ζάκας έκαναν ένα 4-0 και έγραψαν το τελικό 34-38 της περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Pimps μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν το ματς, έπνιξαν τους Κένταυρους και ήταν ψυχραιμοι στα τελευταία λεπτά, με αποτέλεσμα να μην έχουν άγχος στα τελευταία λεπτά. Ζουρνατσίδης, Ζάκας και Λιμνόπουλος συνέχισαν το σερί που είχαν από το προηγούμενο δεκάλεπτο και έγραψαν το 39-38. Ο Παππάς έδωσε ξανά προβάδισμα στους Κένταυρους με το 39-40, για να ακολουθήσει ένα 4-0 από Ζουρνατσίδη και Ζάκα για το 43-40. Ο Μανωληκας μείωσε σε 43-42 και ακολούθησε ακόμα ένα 4-0 από Ζουρνατσίδη και Πανάγο για το 47-42. Μια βολή του Ματλά για το 47-43 και 5-0 από Βασιλειάδη και Ζάκα για το 52-43. Το τελικό 53-44 γράφτηκε από μια βολή του Ρέντα και μια του Ζάκα.

Πέρα από τον Ζάκα, πολύ μεγάλη συνεισφορά στη νίκη είχε και ο Ζουρνατσίδης, ενώ επίσης καλή εμφάνιση έκανε και ο Κοιλάκος για τους Καλλιθέα Pimps. Για τους Κένταυρους ξεχώρισαν οι Παππάς, Αδαμάκης και Ματλάς.