33.3%
62.5%
36.2%
23.8%

Μεγάλη νίκη που τους εδραιώνει στην 8άδα για τους Πασατέμπο Kings, απέναντι στους Laser Derm που παραπαίουν με 11 σερί ήττες.

Οι 6 γρηγοροι πόντοι του Γρηγορακάκη και οι 2 του Καραχάλιου οδήγησαν στο 0-8 για τους Πασατέμπο Kings. Μετά το τρίποντο του Λάγιου και το καλάθι του Καραχάλιου το +11 έγινε πραγματικότητα(4-15). Ωστόσο το ωραίο ντράιβ του Κανελλόπουλου και και το τρίποντο του Κοτσάνη άρχισαν το δρόμο προς το comeback κλείνοντας το δεκάλεπτο 13-15.

Δύο γρήγορα καλάθια του Καραχάλιου έκαναν το σκορ 13-19 στην αρχή του 2ου δεκαλέπτου. Ο Νεαμονιτός με ωραίο δυναμικό ντράιβ έφτασε στην πλάτη της άμυνας για να σκοράρει με ευκολία, (17-22) ενώ στην επόμενη φάση ο Κοτσάνης μπλόκαρε τον αντίπαλό του. Λίγο αργότερα ο Κανελλόπουλος έκλεψε και πάσαρε ωραία στον Νεαμονιτό για το 21-24. Από την άλλη το ωραίο ντράιβ του Βλάχου έκανε το σκορ 22-28.(24-28)

Ο Λάγιος σκόραρε και πάλι από τα 6,75 για το 26-31, όμως το ίδιο έκανε και ο Κανελλόπουλος για το 31-33. Στην αμέσως προηγούμενη φάση ο Καραχάλιος είχε σκοράρει με τρομερή προσποίηση. Τρίποντο και από τον Νεαμονιτό για το 34-37, όμως το ωραίο ποστ του Βλάχου μεγάλωσε και πάλι τη διαφορά(34-39). Το δεκάλεπτο έκλεισε 38-44 με τρίποντο του Λάγιου.

To τρίποντο του Γανίτα έκανε το σκορ 41-46, ενώ στην επόμενη φάση ο ίδιος έβγαλε ωραία πάσα στον Γιοβάση ενώ είχε τραβήξει πάνω του 2 αντιπάλους.(43-48) Ο Καραχάλιος όμως σκόραρε και πάλι και ο Παπαϊωάννου έβαλε τρίποντο δίνοντας πάλι αέρα 10 πόντων στους Πασατέμπο Kings(43-53).Ο Βλάχος έβαλε και πάλι καλάθι -με ωραίο σουτ αυτή την φορά- και ο Γρηγορακάκης τρίποντο για να φτάσει το σκορ στο 50-62. Ο Κανελλόπουλος με 4 σερί πόντους έκανε ότι μπορούσε στο τελευταίο λεπτό, γεγονός που δεν απέτρεψε την ήττα και πάλι για την Laser Derm(59-64).

ΜVP ο Καραχάλιος με 21 πόντους, ενώ double double έκανε ο Γρηγορακάκης! Για την Laser Derm ο Κανελλόπουλος είχε 19 πόντους και double double ο Γανίτας.