0.0%
57.1%
40.5%
22.2%

Μετά από 6 συνεχόμενες ήττες τα Χαμένα Ταλέντα επέστρεψαν ξανά στα θετικά αποτελέσματα, επικρατώντας με 38-46 της Laser Derm που έπεσε πια στις 12 σερί ήττες και αρχίζει να μη νιώθει ασφαλής όσον αφορά στη σωτηρία της. Τα Χαμένα Ταλέντα συνεχίζουν τη μάχη για την οκτάδα, θέλοντας πια ένα αποτέλεσμα περισσότερο από τους Athens Supergrungers ως το τέλος.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθια του Κανελλόπουλο για τη Laser Derm με τον Μπίλλη και τον Αντύπα να απαντούν ως το 5-4. Ο Κόλλιας με τρίποντο έφερε το ματς στο 5-7, με τον Κανελλόπουλο να είναι ο μόνος παίκτης της ομάδας του που σκόραρε στην πρώτη περίοδο, 7-7. Ο Αντύπας έφερε τα Χαμένα Ταλέντα στο 7-11, με τον Δρακόπουλο να κλείνει με μια βολή το δεκάλεπτο στο 7-12, σε μια περίοδο που οι δυο ομάδες είχαν εγκλωβίσει η μία την άλλη με την άμυνά τους. Ο Γανίτας μπήκε με δύο βολές στη 2η περίοδο, για να απαντήσει ο Σταμπουλίδης, πριν σκοράρει ο Καψοκόλης για το 11-14. Ο Σταμπουλίδης έγραψε τρίποντο και ο Πιερρής απάντησε με καλάθι και φάουλ για το 11-20 με τα Χαμένα Ταλέντα να ξεφεύγουν. Ο Κανελλόπουλος προσπάθησε να μειώσει, 13-20, αλλά ο Πιερρής είχε βρει ρυθμό, 13-24, με τον Αντύπα και τον Μπίλλη να σκοράρουν για το 13-28. Ο Καλόφωνος με βολές μείωσε σε 15-28, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Πενταγιώτη στο 15-30 για τα Χαμένα Ταλέντα.

Στην επανάληψη η Laser Derm μπήκε με τον Καψοκόλη και τον Κανελλόπουλο να τη φέρνουν ως το 21-30, για να απαντήσει με τρίποντο ο Αντύπας. Ο Καψοκόλης σκόραρε και πάλι, 24-33, με τον Κόλλια να γράφει ξανά τρίποντο για τα Χαμένα Ταλέντα, 24-36. Ο Κοτσάνης έφερε το ματς στους 10 και ο Κανελλόπουλος σκόραρε για το 28-37, με το δεκάλεπτο, όμως, να κλείνει από τον Διακόπουλο και τον Κόλλια στο 28-41. Στην 4η περίοδο ο Εαζαριάν μείωσε, με τον Καψοκόλη και τον Γιαβάση να φέρνουν την ομάδα τους ως το 36-42, σε μια περίοδο που τα Χαμένα Ταλέντα έμοιαζαν υπνωτισμένα και εντελώς εγκλωβισμένα στο ρυθμό της Laser Derm, που έφερε το ματς στις δύο κατοχές. Όμως, δύο καλάθια από Σταμπουλίδη και Πενταγιώτη ανέβασαν και πάλι το ματς στους 10, 36-46, με τη Laser Derm να μην μπορεί σε κανένα σημείο να βρει καλό ρυθμό στην επίθεση, οπότε το μόνο που μπόρεσε ήταν ένα καλάθι του Νεαμονιτού στην εκπνοή του ματς για το 38-46.

Για τους νικητές ο Αντύπας είχε 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Κόλλιας 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Πιερρής 9 πόντους, 6 ριμπάουντ. Για τη Laser Derm ο Κανελλόπουλος είχε 15 πόντους, ο Καψοκόλης 9 πόντους και 13 ριμπάουντ.