5.9%
37.8%
43.6%
31.8%

Red-Dicolo vs Αστέρας Ευελπίδων 62-71.Ο Αστέρας ξεκίνησε με 13-0 το παιχνίδι ,με τους Red-Dicolo να ροκανίζουν την διαφορά και στο τρίτο δεκάλεπτο πέρασαν μπροστά στο σκορ με 43-41.Ο Αστέρας πέρασε μπροστά στο σκορ 55-56 (3:30) πριν το φινάλε και  με ποιο καθαρό μυαλό στο τέλος πήραν την νίκη .MVP του αγώνα ο Μαγκώνης Θανάσης με 29 πόντους,15 ριμπάουντ,1 ασίστ ,7 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με σερί 0-13 για τον Αστέρα ,με 5 πόντους (1 τρίποντο) ο Σκλήρης,με τρίποντο ο Χαρτοκόλλης ,με σουτ ο Λάκουρας και με 1/2 βολές και λει-απ ο Μαγκώνης Θανάσης.Με σουτ από την γωνία το πρώτο καλάθι για τους Red-Dicolo ο Τσαπατάκης για το 2-13 .Ο Μαγκώνης Θανάσης με λαι-απ για το 2-15.Με σερί 6-0 το σκορ έγινε 8-15 με 4/4 βολές ο Λαουρδέκης και με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Κρίκας Κωνσταντίνος .Το δεκάλεπτο τελείωσε με  1/2 βολές ο Μαγκώνης Θανάσης  για το 8-16.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μπρίκος με γκολ φάουλ το 11-16 για τους Red-Dicolo.Ο Χαρτοκόλλης με τρίποντο και με λει-απ ο  Μαγκώνης Θανάσης για το 11-21 για τον Αστέρα Ευελπίδων.Ο Λαουρδέκης πέτυχε το 13-21 και ο Μαγκώνης Θανάσης με ΚΑΡΦΩΜΑ για το 13-23.Ο Σπυριδωνίδης με λει-απ και με γκολ φάουλ ο Κλωνάρης για το 18-23.Ο Μαγκώνης Θανάσης με 1/2 βολές για το 18-24.Ο Σπυριδωνίδης με λει-απ και με 1/2 βολές ο Κρίκας Κωνσταντίνος για το 21-24.Ο Χαρτοκόλλης με τρίποντο πέτυχε το 21-27 ,για τα απαντήσει με τρίποντο ο Κρίκας Κωνσταντίνος για το 24-27.Ο Μαγκώνης Θανάσης με 2/2 βολές και ο Λάκουρας με σουτ για το 24-31.Με 2/2 βολές ο Λαουρδέκης για το 26-31.Το δεκάλεπτο τελείωσε με ντράιβ ο Χαρτοκόλλης για το 28-34.

Τρίτο δεκάλεπτο και από το ζωγραφιστό ο Χαρμπαλής πέτυχε το 28-36.Με σερί 10-0 οι Red-Dicolo πέρασαν μπροστά στο σκορ με 38-36 με 4 πόντους ο Σπυριδωνίδης ,1/2 βολές ο Τσαπατάκης και με 5 πόντους ο Κλωνάρης .Ο Λάκουρας με σουτ ισοφάρισε 38-38 για τον Αστέρα .Ο Κλωνάρης με 1/2 βολές για το 39-38.Με γκολ φάουλ ο Λάκουρας σκόραρε για το 39-41.Το δεκάλεπτο τελείωσε 43-41 ,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κλωνάρης και με λει-απ ο Μπρίκος.\

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Λαουρδέκης με 2/2 βολές έκανε το 45-41 για τους Red-Dicolo .Ισοπαλια 45-45 με καλάθι ο Μαγκώνης Θανάσης και ο Λάκουρας για τον Αστέρα Ευελπίδων.Ο Μελέτης με 1/2 βολές το 46-45.Με 2 κολλητά τρίποντα ο Μαγκώνης Θανάσης έγραψε το 46-51.Με 1/2 βολές ο Μπρίκος και με 2/2 βολές ο Τσαπατάκης για το 49-51.Ο Λάκουρας με 1/2 βολές για το 49-52. Ο Κρίκας Κωνσταντίνος μείωσε σε 51-52 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ.Ο Λάκουρας με σουτ για το 51-54.Με 2/2 βολές ο Κρίκας Κωνσταντίνος πέτυχε το 53-54.Με 1/2 βολές ο Λάκουρας για το 53-55,με τον Μελέτη να ισοφαρίζει 55-55 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ.Με σερί 0-6 το σκορ έγινε 55-61 με 3/4 βολές και τρίποντο ο Μαγκώνης Θανάσης.Ο Λαουρδέκης με 1/2 βολές για το 56-61.Με λει-απ ο Μαγκώνης Βασίλης και με 1/2 βολές ο Μαγκώνης Θανάσης για το 56-64(1:14).  Ο Μπρίκος με 1/2 βολές και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σπυριδωνίδης για το 59-64(1:06).Ο Χαρμπάλης με 5 πόντους και ο Λάκουρας με λει-απ σφράγισαν την νίκη ,για το 59-71. Το τελικό 62-71 πέτυχε ο Τσαπατάκης με γκολ φάουλ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Λάκουρας με 17 πόντους,5 ριμπάουντ,3 ασίστ ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Χαρτοκόλλης με 11 πόντους,5 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Σπυριδωνίδης με 10 πόντους,6 ριμπάουντ και 1 ασίστ ,ο Λαουρδέκης με 11 πόντους,4 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Τσαπατάκης με 10 πόντους, 13 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

13Σκλήρης Σπυρίδων5020.01250.011100.0606200010
17Mindaugas Vaiciunas000000000021300012