7.1%
57.1%
45.9%
33.3%

Στο κλειστό των Αγίων Αναργύρων το βράδυ της Κυριακής είδαμε ένα αμφίρροπο παιχνίδι αφού οι Πασατέμπο και οι Phoenix διεκδικούσαν το παιχνίδι μέχρι και τα πρώτα λεπτά τις 4ης περιόδου, με τους 2ους να παίρνουν τελικά το ρόζ φύλλο με 47-67 έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον Μοσκόφογλου αλλά και τον Κουζοβουνά.
Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι Πασατέμπο μπήκαν ως συνήθως δυνατά και με τον συνήθη ύποπτο Γρηγορακάκη έτρεξαν ένα 4-0,για να απαντήσουν οι φιλοξενούμενοι με ένα 0-9,για να κλείσει η 1η περίοδος στο 13-13 με τον Μπάκα για τους γηπεδούχους και τον Κουζοβουνά για τους Phoenix να σκοράρουν.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι άμυνες έσφιξαν και τα καλάθια έμπαιναν πιο δύσκολα με τον Μοσκόφογλου να παίρνει το όπλο του και να σκοράρει για να στείλει την ομάδα του στα αποδυτήρια προηγούμενη με 19-23.
Το 3ο δεκάλεπτο ήταν με διαφορά το πιο θεαματικό και με την μεγαλύτερη διακύμανση του σκορ,με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν πόντο πόντο.Με τους Πασατέμπο να κάνουν το 25-28,31-28 κλέβοντας συνεχώς μπάλες και σκοράροντας στον αφνιδιασμό.Με τους Phoenix να αντιδράνε και με τον Μοσκόφογλου και τον Κοζοβουνά να πέρνανε μπροστά με 36-40 στο τέλος της περιόδου.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Βερώνης μπήκε αφηνιασμένος και με δύο δικά του τρίποντα πήγε το σκορ στο 38-46 για να απαντήσει ο Παπαιωάνου με νέο τρίποντο.Λίγο μέτα είχαμε ένταση με τον Γρηγοράκακη να αποβάλλεται μαζί με τον Μπάκα για διαμαρτυρίες και τον Βερώνη να βάζει 2/4 βόλες που σούταρε αλλά και τον Παπαμιχαήλ στη σύνεχεια να στέλνουν το παιχνίδι στο 41-51.Με τους Πασατέμπο να παίζουν χώρις τους δύο βασικούς τους αλλά και τον Βλάχο που είχε αποχωρήσει τραυματίας το ματς είχε κριθεί με τους Phoenix πιο απελευθερωμένους να κλείνουν το παιχνίδι με μια διαφορά 20 πόντων για το 47-67.
Απ τους νικητές ο Μοσκόφογλου είχε 17 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Κουζοβουνάς είχε 14 πόντους και ο Βερώνης πρόσθεσε άλλους 10 πόντους.Για τους Πασατέμπο διψήφιοι ήταν οι Μπάκας με 13 πόντους και Κορνελάκης με Παπαιωάννου με 11 πόντους.