12.5%
28.6%
48.5%
28.6%

Athens Supergrungers vs Phoenix Bums 51-56.Δύσκολη νίκη για τους Phoenix Bums που στις αρχές του 4 δεκάλεπτου ήταν μπροστά 38-46,μέχρι που ισοφάρισαν οι  Athens Supergrungers σε 46-46(3:22)πριν το φινάλε.Ο Μοσκόφογλου με 4/4 βολές ποιο ψύχραιμος  από όλους ,σφράγισε την νίκη  για την ομάδα του( 2/17 βολές είχαν οι Bums ).MVP του αγώνα ο Μοσκόφογλου με 6 πόντους,7 ριμπάουντ,2 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τον Κουζοβουνά να πετυχαίνει το πρώτο καλάθι του αγώνα με ντράιβ 0-2 για τους Phoenix Bums.Ο Τσίπρας ισοφάρισε με σουτ το 2-2 για τους Athens Supergrungers.Από την ασίστ του Παπαμιχαήλ ο Μοσκόφογλου πέτυχε το 2-4,για να ισοφαρίσει και πάλι ο Τσίπρας με σουτ για το 4-4.Ο Παπαμιχαήλ και ο Λάσπας έγραψαν το 4-8.Με σουτ από την γωνία ο Χριστόπουλος για το 6-8.Ο Κουζοβουνάς με 4 πόντους έκανε το 6-12.Ο Κούρτης με τρίποντο μείωσε σε 9-12.Το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο ο Κουζοβουνάς για το 9-15.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με τρίποντο ο Κούρτης το 12-15 για τους Athens Supergrungers.Με τον Βερώνη να απαντάει με τρίποντο για τους Phoenix Bums για το 12-18.Ύστερα από επιθετικά ριμπάουντ σκόραραν ο Χριστόπουλος και ο Κατσαμπάνης για το 16-18.Ο Μοίρας με λει-απ και ο Κοβάτσος ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ έγραψαν το 16-22.Ο Κατσαμπάνης ,ο Παπαδάκης και ο Κούλουμπος έγραψαν το 22-22.Με σερί 0-8 το σκορ έγινε 22-30 με τρίποντο ο Φωτόπουλος, Βερώνης και με κλέψιμο και λει-απ ο Λάσπας.Με λει-απ μείωσε ο Κούλουμπος σε 24-30,με το δεκάλεπτο να τελειώνει 24-31 με 1/2 βολές ο Κουζοβουνάς.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Θεοδώρου με ντράιβ το 26-31 για τους Athens Supergrungers. Το coast to coast ο Κουζοβουνάς για το 26 -33 ,με τον Τσίπρα να μειώνει σε 28-33.Απο την ασίστ του Μοσκόφογλου ο Παπαμιχαήλ έκανε το 28-35 και ο Κούρτης με λει-απ μείωσε σε 30-35.Ο Βερώνης με τρίποντο και ο Παπαμιχαήλ με λει-απ για το 30-40.Ο Χριστόπουλος με 1/2 βολές για το 31-40.Από την ασίστ του Κουζοβουνά ο Λάσπας με λει-απ πέτυχε το 31-42.Το δεκάλεπτο τελείωσε 33-42 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Θεοδώρου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μοίρας με coast to coast το 33-44 για τους Phoenix Bums. Οι Athens Supergrungers μείωσαν σε 38-44 με τρίποντο που πέτυχε ο Θεοδώρου και με σουτ ο Τσίπρας. Με coast to coast ο Κοβάτσος έκανε το 38-46.Ο Τσίπρας με 6 πόντους και με ντράιβ ο Κούρτης για την ισοπαλία 46-46.Από την ασίστ του Κοβάτσου ο Διαμαντόπουλος με σουτ από την γωνία σκόραρε και με τρίποντο ο Βερώνης έγραψαν το 46-51(1:30).Ο Τσίπρας με λει-απ για το 48-51 (1:13).Ο Κοβάτσος με 1/2 βολές για το 48-52(1:01).Ξανά ο Τσίπρας για το 50-52 με λει-απ (0:50).Ο Μοσκόφογλου με 2/2 βολές για το 50-54 (0:21).Με 1/2 βολές ο Κούρτης το 51-54 (0:11). Το τελικό 51-56 έγραψε ο Μοσκόφογλου με 2/2 βολές (0:08,5).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κοβάτσος με 5 πόντους,6 ριμπάουντ,2 ασίστ,2 κλεψίματα,1 κόψιμο και ο Βερώνης με 12 πόντους (4/5 τρίποντα),4 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Από τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Τσίπρας με 18 πόντους και 11 πόντους και ο Κούρτης με 11 πόντους και 4 ριμπάουντ.