21.4%
47.6%
52.4%
21.4%

Oι Red-Dicolo επέστρεψαν στις νίκες μετά από 2 σερί ήττες. Το τρομερό 1ο δεκάλεπτο(24 πόντοι) δεν καλύφθηκε ποτέ από τα Σφυριά.

Ο Γεωργιάδης έβαλε τρίποντο για το 2-3, είδε όμως τον Λαουρδέκη να σκοράρει έμμεσο τρίποντο και μαζί με το ντράιβ του-τρομερού στο 1ο δεκάλεπτο- Σκαμαγκά μα κάνουν το 7-3. Ο Μούρτζος σκόραρε από ωραία πάσα του Αναστασόπουλου, πυροδότησε όμως ένα σερί 14-0. 4 πόντοι του Κλωνάρη και 8 πόντοι του Σκαμαγκά(2 τρίποντα) ήταν τα highlights του δεκαλέπτου. Το καλάθι του Κωνσταντινόπουλου έστειλε τις 2 ομάδες στους πάγκους με 24-9.

Ο Μούρτζος πόσταρε ωραία για το 26-11 και ο Γεωργιάδης έβαλε τρίποντο κάνοντας το 28-16. Ωραίο ντράιβ του Λαουρδέκη και 3 πόντοι του Σταμούλη έκανα το σκορ 33-16. Με buzzer beater τρίποντο του Κωνσταντινόπουλου το ημίχρονο έκλεισε 33-22.

Μετά από τάπα ο Μούρτζος έφυγε αιφνιδιασμό και σκόραρε για το 35-24.Ένα νέο 8-0 των Red-Dicolo ξεκίνησε με τον Σκαμαγκά μετά από κλέψιμο και αιφνιδιασμό. Στο διάστημα αυτό ο Σταμούλης έβαλε 2 ωραία σουτ. Αμφίδρομα τρίποντα από Καραβά και Μπρίκο έκαναν το σκορ 46-26. Ο Μπρίκος πάσαρε ωραία και ο Κλωνάρης έκανε το 48-26.

Στην τελευταία περίοδο τα Σφυριά έβαλαν μόλις 7 πόντους. Ο Κλωνάρης σκόραρε μετά από ποστ και ο Μελέτης έβαλε καλάθι και φάουλ για το 56-27. Τρίποντο από τον Αναστασόπουλο(56-30) και λίγο αργότερα ο Καμπάς (60-33). Με τις βολές των Σκαμαγκά-Σταμούλη το ματς τελείωσε 63-33.

Πολύ καλός ο Σκαμαγκάς με 20 πόντους, 5 ριμπάουντ,2 ασίστ, 5 κλεψίματα και 2 τάπες! Ο Σταμούλης πρόσθεσε 12 πόντους και 6 ριμπάουντ.