10.7%
64.5%
44.2%
28.6%

Gademians vs Vintage Hoopers 47-72.Επιστροφή στις νίκες για τους Vintage Hoopers, παίζοντας ομαδικό μπάσκετ (24 ασίστ)και με τον Μέη  να επιστρέφει (έλειπε στα 2 τελευταία παιχνίδια )με double-double να είναι ο MVP του αγώνα με 29 πόντους,10 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Παπαδόπουλος 2-0 για τους Gademians .Ο Μέης με γκολ φάουλ έδωσε το προβάδισμα για τους Vintage Hoopers 2-3.Με λει-απ ο Τριδήμας έκανε το 4-3.Με λει-απ ο Γεράνιος και με 2/2 βολές ο Μανδρανής για το 4-7.Ο Καραγγέλης πέτυχε το 6-7 με τον Μανδρανή  να σκοράρει για το 6-9.Ο Αδαμόπουλος με 1/2 βολές και ο Γκάμαρης με λει-απ για το 9-9.Ο Γεράνιος με σουτ και 1/2 βολές και ο Μανδρανής με σουτ για το 9-14.Το τρίποντο ο Παππάς για το 12-14.Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-20 με 4 πόντους ο Μέης και με σουτ ο Πανούσης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καπάτος με σουτ για το 12-22 για τους  Vintage Hoopers.Το κλέψιμο και το λει-απ  για το 14-22 ο Πίτσας για τους Gademians .Με σερί 0-8 το σκορ έγινε 14-30με 4 πόντους ο Μέης,με σουτ ο Μανδρανής και ο Καπάτος.Με 2/2 βολές ο Γαβάθογλου  για το 16-30 και ο Μέης με λει-απ γιατ ο 16-32.Τριδήμας και Καραγγέλης για το 20-32.Ο Μέης με 1/2 βολές για το 20-33.Ο Αδαμόπουλος με λει-απ μείωσε σε 22-33,για να απαντήσει ο Μέης και να σκοράρει το 22-35.Ο Γαβάθογλου  είχε 2/2 βολές για το 24-35.Ο Καπάτος και Μέης  με 1/2 βολές και ο Μανδρανής με σουτ για το 24-39.Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-39 με buzzer τρίποντο ο Γαβάθογλου  .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Πανούσης πέτυχε το 27-41  για τους Vintage Hoopers.Ο Παπαδόπουλος με και ο Γαβάθογλου μείωσαν σε 30-41 για τους Gademians .Με σερί 0-10 το σκορ έγινε 30-51 με 2 τρίποντα ο Μασοκώστας ,με 1/2 βολές ο Μέης και ο Μανδρανής  με σουτ και 1/2 βολές.Το δεκάλεπτο τελείωσε 34-51 με λει-απ ο Παππάς και με σουτ ο Παπαδόπουλος .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μέης με 2/2 βολές το 53-34για τους Vintage Hoopers. .Ο Παπαδόπουλος πέτυχε το 36-53 για τους Gademians .Ο Καπάτος με γκολ φάουλ για το 36-56.Το κλέψιμο και το λει-απ ο Γκάμαρης για το 38-56.Με λει-απ ο Καπάτος και με 1/2 βολές ο Γεράνιος για το 38-59.Ο Σιαμαντάς με σουτ από την γωνία και ο Τριδήμας με 1/2 βολές για το 41-59. Με 2/2 βολές ο Καπάτος για το 41-61.Ο Σιαμαντάς με 1/2 βολές για το 42-61.Ο Μέης με γκολ φάουλ για το 42-64.Με τρίποντο ο Γαβάθογλου για το 45-64.Άλλο ένα γκολ φάουλ από τον Μέη για το 45-67.Ο Γαβάθογλου πέτυχε το 47-67.Το τελικό 47-72 έγραψαν ο Μέης με 3/4 βολές και με σουτ ο Γεράνιος.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μανδρανής με 13 πόντους ,7 ριμπάουντ ,7 ασίστ και 2 κλεψίματα,ο Καπάτος με 12 πόντους ,4 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Γεράνιος με 8 πόντους ,9 ριμπάουντ , 5 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Τριδήμας με 5 πόντους ,7 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 2 κοψίματα και ο Παπαδόπουλος 8 πόντους,9 ριμπάουντκαι 1 κλέψιμο.