26.3%
46.2%
46.3%
14.8%

Οι Angels έκαμψαν την αντίσταση και των Θαλασσόλυκων με 56-69 για να ανέβουν στο 12-5 στον όμιλο και να συνεχίσουν να παλεύουν για τη 2η θέση στην οποία πλέον ανέβηκαν μετά τη νέα ήττα των Miami Heal! Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Ποντικός με τρομερό double double, ενώ πολύ καλοί ήταν οι Κεφάλας και Μαλλιγιάννης!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με ένα πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο για τους Angels, που είδαν τους Θαλασσόλυκους να σκοράρουν με τον Βασιλακόπουλο για το 2-0 και το 4-2, αλλά απάντησαν με Ροδόπουλο και Ποντικό για το 4-11. Ο Βασιλακόπουλος ήταν ο μόνος της ομάδας του που σκόραρε στο πρώτο πεντάλεπτο, 6-11, με τον Ποντικό, τον Ροδόπουλο και τον Μαλλιγιάννη να φέρνουν τους Angels στο 6-19. Ο Λέκκος με τον Αναστασίου μείωσαν σε 13-19, αλλά ο Μαλλιγιάννης με τον Ποντικό έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 13-23. Στη 2η περίοδο ο Λέκκος σκόραρε για το 15-23, με τον Μεσκούση και τον Πλαγιαννάκο να απαντούν, 15-28. Ένα 8-0 σερί για τους Θαλασσόλυκους με τον Λέντζο, τον Μαράκη και τον Τεντόμα έφερε το ματς στο 23-28, αλλά οι Angels είχαν και πάλι απάντηση, ο Κεφάλας με 7 πόντους και ο Ροδόπουλος με τον Σελεπέ έκλεισαν με ένα 0-11 το ημίχρονο για το 23-39.

Στην επανάληψη ο Μαράκης με τον Τεντόμα μείωσαν σε 27-39, για να απαντήσει ο Σελεπές. Ο Τεντόμας με τον Βασιλακόπουλο έφεραν το ματς στο 32-41, αλλά ο Ποντικός ήταν εκεί για το 32-44. Ο Βασιλακόπουλος και ο Κεφάλας αντάλλαξαν καλάθια, με τον Λέντζο και τον Πρέκα να σκοράρουν για το 41-47 της ομάδας τους, ενώ ο Αναστασίου με τον Τεντόμα λίγο μετά έφεραν το ματς στο δίποντο, 46-48, ολοκληρώνοντας ένα 23-9 για τους Θαλασσόλυκους ως εκεί στην 3η περίοδο.

Οι Angels είχαν απάντηση, ο Ροδόπουλος με τον Στεργίου έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 46-51, με τον Βασιλακόπουλο να απαντά για το 48-51. Ο Ποντικός με τον Μαλλιγιάννη και τον Σελεπέ έφεραν το ματς στο 49-58, με τους Θαλασσόλυκους να μειώνουν και πάλι, Βασιλακόπουλος και Λέντζος για το 54-58. Ο Ποντικός ήταν ξανά εκεί, ενώ ο Μαλλιγιάννης με τον Κεφάλα έφεραν τους Angels στο 54-65 για να καθαρίσουν το ματς. Ο Μαράκης μείωσε στους 9 με τον Ποντικό και τον Στεργίου να απαντούν για το 56-69.

Για τους νικητές ο Ποντικός είχε 20 πόντους, 17 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Μαλλιγιάννης είχε 12 πόντους με 4/10 τρίποντα, ο Κεφάλας 12 πόντους με 5/6 δίποντα, ο Ροδόπουλος 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για τους Θαλασσόλυκους ο Βασιλακόπουλος είχε 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Λέντζος 9 πόντους 9 ριμπάουντ, ο Τεντόμας 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Μαράκης 9 πόντους, 8 ριμπάουντ.