24.0%
50.0%
35.4%
6.5%

Miami Heal vs Pigs 42-47.  Οι Pigs με την νίκη έκπληξη που πέτυχαν θα κυνηγήσουν την είσοδο τους στα playoff.Ο Βρεττός δεν μπόρεσε να καλύψει το κενό του Κοκκινάκου .MVP του παιχνιδιού ο Δριβάκος με 9 πόντους, 12 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με 5-0 για τους Miami με σουτ ο Βρεττός και με τρίποντο ο Ζούμπος. Ο Δριβάκος με σουτ το 5-2 για τους Pigs.Με hook o Καμούζης και με λει-απ ο Ρίζος για το 9-2.Το δεκάλεπτο τελείωσε 9-6 με τρίποντο ο Δημητριάδης Δημήτρης και με 1/2 βολές ο Μιχαλούδης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και με γκολ φάουλ σκόραρε ο Λουκρέζης το 12-6 για τους Miami. Με ντράιβ ο Δημητριάδης Βασίλης το 12-8 για τους Pigs.Με 2/2 βολές ο Καμούζης εκανε το 14-8.Ύστερα απο επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δριβάκος για το 14-10.Ο Ζούμπος με τρίποντο έγραψε το 17-10.Ο Δριβάκος με 1/2 βολές για το 17-11 και ο Καμούζης με σουτ για το 19-11.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δημητριάδης Βασίλης για το 19-13.Με σουτ ο Τσίπρης πέτυχε το 21-13.Ο Κλάσης και ο Δημητριάδης Βασίλης με λει-απ και ο Σπάχος με 2/3 βολές για το 21-19.Το δεκάλεπτο τελείωσε 28-19 με τρίποντο ο Ζούμπος, με ντράιβ ο Βρεττός και με λει-απ ο Καμούζης.
Τρίτο δεκάλεπτο και με σερί 0-10 οι Pigs πήραν το προβάδισμα με 28-29 με 4 πόντους ο Κλάσης και από ένα καλάθι ο Δριβάκος, ο Δημητριάδης Βασίλης και ο Μιχαλούδης. Ο Ζούμπος με τρίποντο για το 31-29 για τους Miami και ο Δημητριάδης Βασίλης με τρίποντο και ο Γεωργίου με λει-απ πέτυχαν το 31-34.Το δεκάλεπτο τελείωσε 33-34 με λει-απ Ρίζος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και με σουτ ο Καμούζης πέτυχε το 35-34 για τους Miami.Με ντράιβ ο Σπάχος ,λει-απ ο Γεωργίου και με 2/2 βολές ο Δημητριάδης Βασίλης για το 35-40 για τους Pigs.Με 1/2 βολές ο Καμούζης πέτυχε το 36-40.Ο Κλάδης με ντράιβ και ο Δριβάκος με λει-απ για το 36-44 (1:20).Ο Ρίζος με τρίποντο μείωσε σε 39-42 (1:14).Με λει-απ ο Αρνής για το 39-46 (1:05).Ο Ζούμπος με τρίποντο για το 42-46 (0:26).Το τελικό 42-47 πέτυχε ο Δημητριάδης Βασίλης με 1/2 βολές (0:14).
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Δημητριάδης Βασίλης με 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Κλάδης με 8 πόντους ,4 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ζούμπος με 15 πόντους (5/14 τρίποντα ) και 8 ριμπάουντ και ο Καμούζης με 11 πόντους και 14 ριμπάουντ.Ο Βρεττός σε << κακό φεγγάρι επιθετικά >>είχε 4 πόντους με 2/14 δίποντα και 0/8 τρίποντα αλλά και 10 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο.