8.3%
54.5%
65.4%
26.2%

Νίκη βόμβα των Τουβλέικερς , που ήταν κυριαρχοι από την αρχή ως το τέλος κόντρα στους Paranormal Inactivity, με το ροζ φύλλο να γράφει 73-41 στο τελικό σκορ. MVP του αγώνα ήταν ο Χρήστος Μητσόπουλος με 22 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες.

Απο την πρώτη περίοδο οι Τουβλέικερς έδειξαν ότι θέλουν τη νίκη για να έχουν από κοντά την οχταδα. Οι Paranormal μπήκαν αρκετά χαλαρά και αυτό ήταν κάτι που πλήρωσαν. Κριτσωτάκης και Αγγουριδάκης ξεκίνησαν το ματς με 3-0, ο Παγώνας μείωσε σε 3-2 και ακολούθησε ένα 13-0 από Κριτσωτάκη, Λειβαδά, Μητσόπουλο και Γιαννουλάκη για το τελικό 16-2 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο οι Paranormal βρήκαν λίγο ρυθμό στην επίθεση τους, όμως οι Τουβλέικερς είχαν βάλει μπρος τη μηχανή και δεν σταματούσαν να σκοράρουν. Άλλοι 4 πόντοι του Γιαννουλάκη για το 20-2, με τον Βολακάκη να μειώνει με 4 δικούς του πόντους σε 20-6. Δύο τρίποντα του Λειβαδά για το 26-6 και από ένα καλάθι οι Καζάς, Βολακάκης και Ρίκος για το 26-12. Μητσόπουλος και Κριτσωτάκης ανέβασαν στο 30-12, ο Ρουστάς με τρίποντο μείωσε σε 30-15 και ακολούθησε άλλο ένα 4-0 από Αγγουριδάκη και Μητσόπουλο για το τελικό 34-15 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Τουβλέικερς συνέχισαν να παίζουν το ίδιο καλά σε άμυνα και επίθεση, με αποτέλεσμα η διαφορά να ξεφεύγει όλο και πιο πολύ. Γιαννουλάκης, Μαρίνος και Κριτσωτάκης έκαναν ένα 7-0 για το 41-15. Ο Παγώνας μείωσε σε 41-17, ο Γιαννουλάκης απάντησε (43-17) και ο Ρίκος με μια βολή έγραψε το 43-18. Μπαλάσκας, Κριτσωτάκης και Μητσόπουλος έκαναν άλλο ένα 8-0 για το 51-18, ο Ρίκος μείωσε με τρίποντο σε 51-21, ο Λειβαδάς απάντησε (54-21) και ο Καζάς σημείωσε το τελικό 54-23 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο το ματς ήταν καθαρά διαδικαστικου χαρακτήρα,με τις άμυνες να έχουν χαλαρώσει και τις επιθέσεις να προσφέρουν θέαμα. Ο Μητσόπουλος έγραψε το 56-23, ο Γιαννακοπουλος έβαλε ένα καλάθι για το 56-25 και απάντησε με άλλα δύο τρίποντα ο Μητσόπουλος για το 62-25. Ο Ρίκος μείωσε σε 62-28 και το ματς πήγε καλάθι-καλάθι μέχρι το 66-32, όπου οι Τουβλέικερς έκαναν ένα 5-0 με Μπαλάσκα και Λειβαδά για το 71-32. Καλάθι από τον Βολακάκη για το 71-34, απάντηση του Κριτσωτάκη (73-34) και 0-7 από τους Ρίκο και Σκουλάτο για το τελικό 73-41 του αγώνα.

Πέρα από τον Μητσόπουλο, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν και οι Γιαννουλάκης, Λειβαδάς και Κριτσωτάκης για τους Τουβλέικερς. Για τους Paranormal Inactivity ξεχώρισαν οι Ρίκος και Βολακάκης.