5.9%
64.7%
31.0%
21.4%

HPV vs Drafts 63-55.Οι HPV πήραν το προβάδισμα στο 2 δεκάλεπτο με μεγαλύτερη διαφορά το +12 (37-25) και κατέκτησαν την νίκη, έχοντας Σπυρόπουλο και Καρμοίρη σε εξαιρετική κατάσταση .MVP του αγώνα ο Καρμοίρης με double-double 23 πόντους,12 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε με σουτ ο Τάγαρης  το 0-2 για τους Drafts.Με 1/2 βολές ο Στάμου και με τρίποντο ο Ζέρβας το σκορ έγινε 4-2 για τους HPV.Ισοφάρισε με 2/2 βολές ο Τάγαρης.Ο Στάμου με λει-απ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σταύρου για το 8-4.Ο Ζαχαρόπουλος με 2/2 βολές για το 8-6.Με σουτ από την γωνία ο Καρμοίρης και με 1/2 βολές ο Στάμου για το 11-6.Το τρίποντο ο Πέτρου έγραψε το 11-9 .Ο Καρμοίρης και ο Σπυρόπουλος πέτυχαν το 15-9 .Το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 0-7 και το 15-16 2/2 βολές ο Ζαχαρόπουλος και με λει-απ και τρίποντο ο Φλούδας.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καρμοίρης με 4 πόντους με σουτ έκανε το 19-16 για τους HPV.Ισοφάρισε με τρίποντο ο Ζαχαρόπουλος για το 19-19 για τους Drafts.Με σουτ από την γωνία ο Σιούτας έκανε το 21-19 και ο Φλούδας απάντησε για το 21-21.Ο Καρμοίρης με τον Σιούτα έγραψαν το 25-21 ,για να μειώσει ο Ζαχαρόπουλος με σουτ σε 25-23.Ο Σταύρου,Σπυρόπουλος και Ζέρβας έγραψαν το 31-23.Από το high post σκόραρε ο Σιώκης για το 31-25.Με 6 πόντους ο Σπυρόπουλος πέτυχε το 37-25.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 37-30 με γκολ φάουλ ο Ζαχαρόπουλος και με 2/2 βολές ο Πέτρου.

Τρίτο δεκάλεπτο και με σουτ από την γωνία ο Σιώκης μείωσε σε 37-32 για τους Drafts.Με σουτ από την γωνία σκόραρε και ο Καρμοίρης για τους HPV για το 39-32.Με τρίποντο ο Ζαχαρόπουλος και με σουτ ο Σιώκης για το 39-37.Ο Καρμοίρης με 4 πόντους έγραψε το 43-37.Ο Πέτρου με σουτ έγραψε το 43-39.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Στάμου ,ο Σπυρόπουλος με σουτ και με 1/2 βολές ο Στάμου για το 48-39.Ο Σπυρόπουλος των Drafts με τρίποντο μείωσε σε 48-42.Ο Σιούτας με ντράιβ για το 50-42.Με 1/2 βολές ο Καούνης πέτυχε το 50-43.Το δεκάλεπτο τελείωσε 52-43 με καλάθι ο Σπυρόπουλος για τους HPV.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σπυρόπουλος με λει -απ έκανε το 54-43 για τους HPV.Με λει-απ ο Τουρλούκης έκανε το 54-45 για τους Drafts.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καρμοίρης για το 56-45.Ο Καούνης με 1/2 βολές ,ο Τάγαρης με 4 πόντους και ο Σιώκης με hook μείωσαν σε 56-52(2:04). Με  βολές 1/2 ο Καρμοίρης (1:37), 2/2 ο Σπυρόπουλος (1:08) και 2/2 ο Καρμοίρης  (0:27) έγραψαν το 61-52.Το τρίποντο του Τάγαρη (0:09.4) για το 61-55 .Οι HPV με βολές του Καρμοίρη έγραψαν το τελικό 63-55 (0:08.4)καλύπτοντας και την διαφορά τις ήττας του πρώτου γύρου.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σπυρόπουλος με 18 πόντους,7 ριμπάουντ,3 ασίστ ,3 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Στάμου με 7 πόντους,10 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Τάγαρης με 11 πόντους,11 ριμπάουντ,1 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο,ο Σιώκης με 8 πόντους,9 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Ζαχαρόπουλος με 15 πόντους,6 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.