15.8%
50.0%
34.3%
24.3%

Τρομερό ματς μεταξύ Carnavaliers και Han Yolo με τους πρώτους να χαμογελούν στην παράταση.

Ο Καραϊσκος με ωραίο επιθετικό ριμπάουντ έκανε το 4-2 , όμως οι Δημακόπουλος- Μακριδάκης σκόραραν από 1 τρίποντο ο καθένας για το 4-8. Ο Καλόγηρος έβαλε το καλάθι της ισοφάρισης 8-8, ενώ το 10-12 του δεκαλέπτου έκανε ο Παναγόπουλος. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι Carnavaliers είχαν 4 τάπες στο 1ο δεκάλεπτο!

Η ωραία ασίστ του Μακριδάλη στον Δημακόπουλο έκανε το σκορ 13-16, ενώ ο τελευταίος με τρίποντο έγραψε το 13-19. Από ριμπάουντ ο Παναγόπουλος έκανε το 15-21, όμως ο Πασχαλίδης βρήκε στόχο από τα 6,75 για το 18-21. Το ίδιο έκανε και ο Παυλίδης λίγο πριν το ημίχρονο(21-23).

Ο Τσουκαρέλλας πάλευε όσο κανένας στο ζωγραφιστό δίνοντας τελικά προσωρινό προβάδισμα στους Carnavaliers με 29-27. Εκεί ο Παναγόπουλος έκλεψε και σκόραρε για την ισοπαλία, πριν ο Γουλιέλμος δώσει το +2 στους Han Yolo. Το τρίποντο όμως του Δεληγιάννη έκανε το σκορ 32-31, ενώ από όμοια θέση σκόραρε και ο Καλόγηρος για το 35-36. 39-38 ήταν το σκορ του δεκαλέπτου με τρίποντο του Πασχάλη.

Με το σταγονόμετρο το σκοράρισμα στο τέλος(;) του ματς. Ο Κατσίκας και ο Μακριδάκης έκαναν το σκορ 39-43, όμως ο Πασχαλίδης φώναξε παρόν με τρίποντο και τάπα.Τρίποντο σκόραρε και ο Καλόγηρος για το 45-43, όμως ο Γουλιέλμος και ο Δημακόπουλος έκαναν το σκορ 45-47 και στην ουσία αγκάλιασαν τη νικη. Το τελευταίο λεπτό ήταν ρεσιτάλ αστοχίας με την κάθε ομάδα να μην καταφέρνει να ολοκληρώσει επίθεση. Στα τελευταία δευτερόλεπτα οι Carnavaliers αστόχησαν σε σουτ πήραν επιθετικό ριμπάουντ, αστόχησαν , πήραν και πάλι ριμπάουντ και ο Τσουκαρέλλας έσωσε την παρτίδα στέλνοντας το ματς στην παράταση!

Εκεί οι Carnavaliers πάτησαν καλύτερα. Μετά την βολή του Παναγόπουλου έκαναν ένα σερί 10-0 . Τρίποντο ο Δεληγιάννης , τρίποντο ο Καλόγηρος και 4 σερί πόντοι από τον Τσουκαρέλλα ήταν αρκετοί για να καθαρίσουν το ματς. Το τελικό 57-50 έγινε δια χειρός Δημακόπουλου.

MVP του ματς ο Τσουκαρέλλας ο οποίος και έστειλε τις ομάδες στην παράταση και είχε 19-8-1-2-1!