26.7%
33.3%
34.1%
22.2%

Printfair vs Desperado 57-49.Τεράστια νίκη ,6 νίκες σερί στον 2 γύρο και ονειρεύονται την τετράδα οι Printfair . Προβληματισμός για τους Desperado που γνώρισαν την 2 ήττα τους στα τελευταία 3 παιχνίδια .MVP του αγώνα ο Αναγνώστης με 9 πόντους,12 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τρίποντο ο Αναγνώστης και το 3-0 για τους Printfair.Από την ασίστ του Κρητικού σκόραρε με λει-απ ο Πουσπουρίκας για τους Desperado .Ο Καταραχιάς με σουτ έκανε το 5-2 ,για να σκόραρει από το high post  ο Καραλής Αριστείδης για το 5-4.Με 1/2 βολές ο Καταραχιάς για το 6-4 και ο Σεφέρης ισοφάρισε 6-6.Με σουτ ο Κρητικός το προβάδισμα για τους Printfair 8-6 και ξανά ο Σεφέρης με ντράιβ ισοφάρισε 8-8.Ο Καταραχιάς με 1/2 βολές και το 9-8 .Με τρίποντο ο Καραλής Αριστείδης και με 1/2 βολές ο Σεφέρης έγραψαν το 9-12.Ο Γιακουμής με σουτ έκανε το 11-12.Με τον Κρητικό από τους Desperado να γράφει το 11-14.Το δεκάλεπτο τελείωσε 14-14 με τρίποντο ο Αλεξόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Εμμανουηλίδης με τρίποντο έγραψε το 14-17.Ο Γιακουμής με σουτ από την γωνία πέτυχε το 16-17.Με τρίποντο ο Καραλής Αριστείδης και με λει-απ ο Σεφέρης για το 16-22.Ο Γιακουμής με σουτ από την γωνία μείωσε σε 18-22 για τους Printfair.Ο Σεφέρης με 1/2 βολές για το 18-23 για τους Desperado . Ο Αναγνώστης με σουτ πέτυχε το 20-23 και ο Καραλής με 4 πόντους έγραψε το 20-27.Με τρίποντο ο Αλεξόπουλος μείωσε σε 23-27 και το δεκάλεπτο τελείωσε 23-29 με λει-απ ο Καραλής Αριστείδης .

Τρίτο δεκάλεπτο και με σερί 7-0 οι Printfair πέρασαν μπροστά στο σκορ με 30-29 με τρίποντο και σε σουτ ο Καταραχιάς και με λει-απ ο Αλεξόπουλος .Ο Πουσπουρίκας με 1/2 βολές ισοφάρισε 30-30  .Ο Καταραχιάς με σουτ για το 32-30.Ο Σεφέρης με 1/2 βολές έκανε το 32-31.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο  Αναγνώστης σκόραρε και ο Καταραχιάς με 2/2 βολές για το 36-31.Ο Κρητικός για τους Desperado μείωσε σε 36-33.Ο Γιακουμής με 1/2 βολές και ο Καταραχιάς με 2/2 βολές έγραψαν το 39-33.Το δεκάλεπτο τελείωσε 39-35 με λει-απ  ο Σεφέρης .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Αναγνώστης με σουτ και ο Καταραχιάς με 4 πόντους από σουτ πέτυχαν το 45-35.Ο Σεφέρης με τρίποντο και με ντράιβ μείωσε σε 45-40 .Ο Καταραχιάς με σουτ από το high post έκανε το 47-40.Ο Καραλής Αριστείδης με λει-απ έκανε το 47-42 για τους Desperado .Ο Καταραχιάς με 2/2 βολές για το 49-42 (3:07)πριν το φινάλε.Ο Καταραχιάς με 1/1 βολή τις τεχνικής ποινής για το 50-42.Ο Σεφέρης με 2/2 βολές για το 50-44(2:13). Ο Γιακουμής με λει-απ έκανε το 52-44(1:51) .Ο Σεφέρης είχε 1/2 βολές για το 52-45 (1:37). Ο Γιακουμής την ασίστ και ο Αλεξόπουλος με λει-απ έκανε το 54-45 (1:21). Ο Καραλής Στάθης με σουτ πέτυχε το 54-47 (1:10). Ο Καταραχιάς την ασίστ και ο Αλεξόπουλος έγραψε το 56-47 (0:52,8). Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πουσπουρίκας για το 56-49 (0:34,4). Ο τελικό 57-49 έγραψε ο Γιακουμής με 1/2 βολές (0:24,2).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καταραχιάς με 24 πόντους,6 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Γιακουμής με 10 πόντους ,7 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Καραλής Αριστείδης με 16 πόντους ,9 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα και ο Σεφέρης με 19 πόντους,3 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.