27.3%
33.3%
38.5%
15.6%

Οι MyRema State Warriors κέρδισαν με 35-57 τους Ατάλαντους για να ανέβουν στο 10-6 και να συνεχίσουν να παλεύουν για την πρώτη τετράδα του ομίλου με πλεονέκτημα, ρίχνοντας παράλληλα τους αντιπάλους τους στο 7-5-3. Το παιχνίδι κρίθηκε σε δύο σερί 12-0 για τους νικητές, αλλά και στον τραυματισμό του Ντάλλα που αποχώρησε στο δεύτερο δεκάλεπτο.

Το ματς ξεκίνησε πολύ καλά για τους νικητές, σερί 0-12 από τον Μπακάλη και τον Βερύκιο, με τον δεύτερο να σημειώνει 8 πόντους με δύο τρίποντα. Το σερί διέκοψε ο Ξυγκάκης για το 4-12, με τον Αρκολάκη Μ. να γράφει το 6-12. Το δεκάλεπτο έκλεισε από τον Βερύκιο στο 6-14, για να έρθει ο Ξυγκάκης για το 9-14 στο 2ο δεκάλεπτο. Ο Παληβογιάννης απάντησε με τρομερό τρίποντο, για να σκοράρει ο Μεντζέλος για το 11-17. Ο Σπυρόπουλος με τον Σαραντόπουλο Π.Δ. έφεραν το ματς στο 11-21, με τον Ξυγκάκης να μειώνει στο 15-21.

Το ημίχρονο έληξε με τον Σαραντόπουλο Π.Δ. να βάζει 4 πόντους για το 15-25 και να ξεκινά το 2ο σερί της ομάδας του που ολοκληρώθηκε στο 3ο δεκάλεπτο. Εκεί ο Σταυρίδης με τον Σπυρόπουλο και τον Βερύκιο έτρεξαν ένα 0-8 για το νέο 0-12 των MyRema State Warriors ως το 15-33. Το σερί διέκοψε ο Μεντζέλος με δύο τρίποντα για το 21-33, αλλά ο Σαραντόπουλος Π.Χ. απάντησε για το 21-35. Ο Μεντζέλος μείωσε ξανά για το 24-35, με τον Σταυρίδη να γράφει το 24-37. Με βολές του Ξυγκάκη το ματς πήγε στο 26-37, με τον Μπακάλη να γράφει το 26-40, πριν κλείσει ο Βλάχος Ν. το δεκάλεπτο στο 29-40 με τρίποντο.

Στην 4η περίοδο ο Σαραντόπουλος Π.Δ. μπήκε κι εκείνος με τρίποντο για το 29-43, με τον Αρκολάκη Μ. να απαντά με καλάθι και φάουλ για το 32-43. Ο Σπυρόπουλος με τον Σαραντόπουλο Π.Δ. και τον Μπακάλη έτρεξαν σερί 0-8 για τους MyRema State Warriors για το 32-51, με τον Αρκολάκη Μ. να βάζει μια βολή, πριν έρθουν ο Σαραντόπουλος Π.Χ., με τον Βερύκιο και τον Σπυρόπουλο για το 33-57, για να κλείσει ο αγώνας από το καλάθι του Μεντζέλου στο 35-57.

Για τους νικητές ο Βερύκιος είχε 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Σαραντόπουλος Π.Δ. 13 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Σπυρόπουλος 8 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Μπακάλης 9 πόντους, 4 ασίστ. Για τους Ατάλαντους ο Μεντζέλος είχε 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Ξυγκάκης 12 πόντους, 4 ασίστ, ο Αρκολάκης Μ. 7 πόντους, 9 ριμπάουντ.