7.4%
61.1%
24.0%
26.7%

Οι Halia Mavericks κέρδισαν με 47-44 τους Gkrouvalous για να επιστρέψουν στα ροζ φύλλα μετά από 4 σερί ήττες, συνεχίζοντας να παλεύουν για να προλάβουν την οκτάδα. Πρωταγωνιστές για τους νικητές ο Αγγελιδέλης με τον Κλιμαντήρη, με τον Αγγελωνίτη Π. να ακολουθεί, ενώ για τους Gkrouvalous η τρομερή εμφάνιση του Νικολόπουλου Γ. πήγε στράφι.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλάθι του Αγγελιδέλη στο οποίο απάντησε ο Μαξούρης. Στη συνέχεια οι δύο ομάδες πέτυχαν τέσσερα μοιρασμένα τρίποντα, από δύο η καθεμία. Ο Αγγελωνίτης Π. άνοιξε το χορό, με τον Νικολόπουλο Γ. να απαντά και τον Αγγελιδέλη να γράφει το 8-5, για να ισοφαρίσει ο Καλαφατάκης. Ο Χατζής έφερε το ματς στο 8-10 για την ομάδα του, αλλά ο Αγγελιδέλης έκλεισε το δεκάλεπτο με τρίποντο για το 11-10. Στη 2η περίοδο ο Μαξούρης έγραψε το 11-12, με τον Αγγελωνίτη Π. να απαντά για το 14-12. Ο Αγγελιδέλης έφερε το ματς στο 17-15, με τον Κλιμαντήρη να γράφει το 19-15 και το 21-16, πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο στο 21-18 από τον Χατζή, με τις δύο ομάδες να παίζουν τρομερή άμυνα σε όλο το πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη ο Πασσαλής με τον Μανιό έφεραν τους Halia Mavericks στο 25-18, αλλά ο Νικολόπουλος Γ. απάντησε γρήγορα για το 25-22. Ο Κλιμαντήρης ήταν που έφερε την ομάδα του στο 30-22, αλλά ο Νικολόπουλος Γ. απάντησε ξανά και ο Καλαφατάκης έγραψε το 30-26. Το δεκάλεπτο έκλεισε στο 32-28 από Κλιμαντήρη και Νικολόπουλο Γ., ο πρώτος έβαλε 15 πόντους στο 2ο ημίχρονο και ο δεύτερος 18.

Στην 4η περίοδο ο Νικολόπουλος Γ. είχε καλάθι και φάουλ για το 32-31, με τον Αγγελιδέλη και τον Αγγελωνίτη Π. να απαντούν για το 36-31. Ο Κλιμαντήρης από τη γραμμή έφερε την ομάδα του στο 38-32, με τον Καλαφατάκη να απαντά και το Νικολόπουλο Γ. να γράφει το 38-35 με βολή. Ο Κλιμαντήρης σκόραρε και πάλι και ο Αγγελωνίτης Π. με βολές έγραψε το 42-35 για τους Halia Mavericks. Ο Νικολόπουλος Γ. μείωσε με 2/2 βολές, με τον Νικολόπουλο Ν. να σκοράρει 2:20 πριν το φινάλε για το 43-39. Ο Κλιμαντήρης απάντησε με τεράστιο καλάθι και φάουλ για το 46-39, αλλά ο Νικολόπουλος Γ. μείωσε σε 46-42 στο 1:13. Οι Gkrouvaloi έχασαν ευκαιρία από κλέψιμο να μειώσουν με λέι απ και φτάσαμε στα 19 δευτερόλεπτα όταν ο Νικολόπουλος Ν. έφερε το ματς στο 46-44. Ο Πασσαλής είχε 1/2 βολές από το φάουλ που ακολούθησε, 47-44, οι Gkrouvaloi έχασαν τρίποντο, αλλά οι Halia Mavericks στα 8 δευτερόλεπτα είχαν 0/2 βολές. Οι Gkrouvaloi πήραν το ριμπάουντ, έκαναν λάθος πάσα, οι Halia Mavericks έχασαν λέι απ και στη συνέχεια δεν υπήρχε χρόνος μετά το ριμπάουντ για ένα καλό σουτ για τους Gkrouvalous που ηττήθηκαν.

Για τους νικητές ο Αγγελιδέλης είχε 12 πόντους, 19 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Κλιμαντήρης 19 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Αγγελωνίτης Π. 11 πόντους. Για τους Gkrouvalous ο Νικολόπουλος Γ. είχε 22 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες, με τον Χατζή να έχει 17 ριμπάουντ και τον Βόρδο 19.