5.3%
33.3%
39.2%
21.7%

Βίοι αντίθετοι για τις δύο ομάδες που βρέθηκαν αντιμέτωποι στο κλειστό των Αγίων Αναργύρων οι μεν Νίκαια δυσκολεύει κάθε αντίπαλο αλλά δεν παίρνει αποτελέσματα και οι Carnavaliers που είναι τα απόλυτα αφεντικά στον όμιλό τους.Κάτι που το επιβεβαίωσαν και τώρα νικώντας με 41-57 με τον Καλόγηρο να σκοράρει 16 πόντους με τον Σιμιντζή να κάνει υπερπροσπάθεια με 22 πόντους να κρατήσει τη Νίκαια κοντά στο σκορ.
Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι δύο ομάδες μπήκαν συγκρατημένα στο παιχνίδι ο Βλάσης για τους γηπεδούχους και ο Μαρίνης για τους Carnavaliers,σκόραραν συνεχόμενα με τους φιλοξενούμενους να κλείνουν το δεκάλεπτο προηγούμενοι με 9-14.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Carnavaliers έσφιξαν αρκέτα την άμυνά τους και απόδειξη το ότι η Νίκαια έβαλε μόνο 4 πόντους σε αυτή τη περίοδο με το Χατζηαντωνίου και τον Καρρά και απ την άλλη τον Καλόγηρο να τραβάει το σκοράρισμα για την ομάδα του που πήγε στα αποδυτήρια στο 13-29.
Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι ισορροπίες δεν άλλαξαν και πολύ και οι δύο ομάδες παίζαν ελεύθερο μπάσκετ, υπήρχε γενικά ωραίο κλίμα στο γήπεδο με την διαφορά να μην ξεφεύγει απ τα επίπεδα που ήταν στο πρώτο και το σκορ να κλείνει στο 25-41,μετα απο καλάθια του Σιμιντζη και του Παπανικολάου.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν περισσότερο διαδικαστικού χαρακτήρα παρόλα αυτά η Νίκαια έκανε την αντεπίθεσή της με τον Χατζηαντωνίου και τον Σιμιντζή σε ένα “νεκρό” διάστημα των Carnavaliers έφτασαν την διαφορά στους 11 πόντους με καλάθι του Σιμιντζή για το 39-50,για να απαντήσει ο Πασχαλίδης με τρίποντο και ουσιαστικά να βάλει τέλος στην υπόθεση νίκη με το παιχνίδι να τελειώνει στο 41-57.
Απ τους νικητές ο Καλόγηρος είχε 16 πόντους και 5 ασίστ ο Παπανικολάου ακολούθησε με 8 πόντους και 11 ριμπάουντ.Για την Νίκαια ο Βλάσης Σιμιντζής έπαιζε σχεδόν μόνος του βάζοντας 22 πόντους.