25.0%
53.8%
21.2%
21.4%

Το κακό ξεκίνημα των Drafts εκμεταλλευτηκαν οι Tomahawks για να πάρουν τη νίκη με 47-56. MVP με καταπληκτική εμφάνιση ήταν ο Γιάννης Μέξας με 34 πόντους, 24 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στην πρώτη περίοδο οι Drafts δεν κατάφεραν να βρουν σκορ, τους έσωσε όμως η καλή τους άμυνα που δεν επέτρεψε στους Tomahawks να ξεφύγουν. Το 0-8 της περιόδου γράφτηκε από τους Μέξα και Γώγολο.

Στη δεύτερη περίοδο οι Tomahawks συνέχισαν τον καλό τους ρυθμό, όμως όταν ο Καούνης έβαλε ένα καλάθι πήραν μπρος και οι Drafts με αποτέλεσμα να “αρχίσει” το ματς. Μέξας και Παπακωνσταντίνου συνέχισαν το σερί για να φτάσουν το σκορ στο 0-17. Με 11-0 απάντησαν οι Καούνης, Ζαχαρόπουλος και Γκιόγκας για το 11-17. Τρεις πόντοι του Μέξα για το 11-20. Σε 13-20 μείωσε ο Ζαχαρόπουλος, απάντησε ο Αυγέρης για το 13-22 και 15-22 από τον Καούνη. Μέξας και Παπακωνσταντίνου ανέβασαν στο 15-29, για να απαντήσουν με 5-0 οι Γκιόγκας και Τάγαρης για το τελικό 20-29 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Drafts έκαναν την αντεπίθεση τους και στο τέλος κατάφεραν να μειώσουν το σκορ στη μία κατοχή. Καούνης και Ζαχαρόπουλος μειωσαν σε 23-29. Ο Μέξας έβαλε μια βολή για το 23-30, για να μειώσει σε 25-30 ο Σιώκης. Δύο βολές του Μέξα για το 25-32, σε 26-32 μείωσε ο Ζαχαρόπουλος και 26-34 από τον Παπακωνσταντίνου. Σιώκης, Μπάρης και Φέτσης μειωσαν σε 32-34, για να ακολουθήσει μια βολή του Μέξα για το τελικό 32-35 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι Drafts μπήκαν τοσο δυνατά όσο τελείωσαν την προηγούμενη περίοδο, όμως κάπου εκεί ξύπνησε η παρέα του Γώγολου, εσφιξε την άμυνα της έτρεξε και έφτασε στη νίκη. Από ένα τρίποντο οι Φέτσης και Ζαχαρόπουλος για το 38-35, για να ακολουθήσει απάντηση με 0-10 από Σάρδη και Μέξα για το 38-45. Με δύο βολές του Ζαχαρόπουλου μειωσαν οι Drafts σε 40-45, ο Σάρδης έγραψε ξανά καλάθι για το 40-47 και ο Φλούδας μείωσε ξανά στους 5(42-47). Ο Παπακωνσταντίνου έβαλε 2/2 βολές για το 42-49, ο Τάγαρης μείωσε σε 43-49 και ο Μέξας ανέβασε στο 43-52. Δύο βολές του Φέτση για το 45-52, άλλες δύο του Μέξα για το 45-54, απάντηση από τον Μπάρη για το 47-54 και ξανά καλάθι ο Μέξας για το τελικό 47-56 του αγώνα.

Για τους Tomahawks πέρα από τον Μέξα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Παπακωνσταντίνου. Για τους Drafts ξεχώρισε ο Ζαχαρόπουλος.