7.7%
64.3%
37.9%
31.6%

Halia Mavericks vs Αρειος Παγκος 29-71.Εύκολη νίκη για τον Άρειο Πάγκο με 4 παίχτες με +10 πόντους.Οι Halia Mavericks δεν μπόρεσαν να προβάλουν καμία αντίσταση .MVP  του αγώνα ο Καλλιώρας με 17 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με σερί 0-10 για τον Άρειο Πάγκο ο Καλλιώρας με πεταχτάρι και τρίποντο ,ο Σαμοΐλης με τρίποντο και με 2/2 βολές ο Αργύρης .Το πρώτο καλάθι για τους Halia Mavericks πέτυχε ο Συρογιαννούλης από το high post  8:20 από την έναρξη του αγώνα για το 2-10.Το δεκάλεπτο τελείωσε 2-12 με καλάθι ο Αθανασόπουλος .

Δεύτερο δεκάλεπτο και σερί 0-10 το σκορ έγινε 2-22 για τον Άρειο Πάγκο με καλάθια ο Καλλιώρας ,ο Μαριόλης ,ο Αθανασόπουλος ,ο Αργύρης και ο Μαυρόπουλος .Ο Συρογιαννούλης  με σουτ και 2/2 βολές έκανε το 6-22 για τους Halia Mavericks.Ο Μαριόλης με λει-απ για το 6-24 ,με τον Συρογιαννούλης  να γράφει το 8-24 με ντράιβ.Με 4 πόντους ο Αργύρης και με 2/2 βολές ο Μαυρόπουλος για το 8-30.Ο Αγγελιδέλης με 2/2 βολές για το 10-30.Ο Καλλιώρας με τρίποντο και με 2/2/ βολές ο Αντωνιάδης για το 10-35.Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-35 με καλάθι ο Συρογιαννούλης  .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μανιός και ο Συρογιαννούλης  πέτυχαν το 16-35 για τους Halia Mavericks. Νέο σερί 0-10 και το σκορ έγινε 16-45 με κλέψιμο και λει-απ ο Αργύρης ,τρίποντο και λει-απ ο Μαυρόπουλος και με λει-απ και 1/2 βολές ο Σαμοΐλης για τον Άρειο Πάγκο.Ο Κυριαζοπουλος με σουτ έκανε το 18-45 και το δεκάλεπτο τελείωσε σερί 0-11 για το 18-56 με τρίποντο ο Μαυρόπουλος ,το πεταχτάρι ο Καλλιώρας με λει-απ ο Αθανασόπουλος και με 4 πόντους ο Αργύρης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Αντωνιάδης πέτυχε το 18-58 για τον Άρειο Πάγκο.Ο Αγγελιδέλης με τρίποντο έκανε το 21-58 για τους Halia Mavericks.Με σουτ από την γωνία ο Μαριόλης πέτυχε το 21-60 και απάντησε με τρίποντο ο Αγγελιδέλης έκανε το 24-60.Ο Αθανασόπουλος με 4 πόντους έκανε το 24-64.Με 1/3 βολές ο  Χριστοδουλάκης για το 25-64.Ο Μαυρόπουλος με λέι-απ πέτυχε το 25-66.Ο Συρογιαννούλης  με σουτ και με κλέψιμο και λει-απ ο Αγγελωνίτης για το 29-66.Το τελικό 29-71 πέτυχε  ο Καλλιώρας με τρίποντο και με σουτ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μαριόλης άγγιξε το τρίπλ ντάμπλ  με 6 πόντους,14 ριμπάουντ,12 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Αργύρης με 14 πόντους,8 ριμπάουντ,4 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Αγγελιδέλης με 8 πόντους,15 ριμπάουντ,3 ασίστ ,1 κλέψιμο και 2 κοψίματα και ο Συρογιαννούλης με 14 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.