27.3%
27.3%
33.3%
24.0%

MyRema State Warriors vs L.A.P.D.47-43. Συνέχεια στις νίκες για τους MyRema ,πήραν το προβάδισμά στις αρχές του 2 δεκαλέπτου και πήραν την 4 σερί νίκη τους.Οι L.A.P.D.έκλεισαν το 1 δεκάλεπτο με 7-8 αλλά βρέθηκαν να κυνηγάνε στο σκορ και ισοφάρισαν στο 4 δεκάλεπτο 35-35.Οι νικητές με τον MVP Σπυρόπουλο να πετυχαίνει τους 9 από τους τελευταίους 12 πόντους, χάρισε την νίκη στην ομάδα του.Ο MVP είχε double-double με 14 πόντους,11 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.

Πρώτο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με τρίποντο ο Ιωσηφόγλου 0-3 για τους L.A.P.D. Ο Μαυρωνάς με 1/2 βολές  το 1-3 για τους MyRema State Warriors.Ο Προύτζας με 1/2 βολές για το 1-4.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σπυρόπουλος  και με σουτ ο Μπακάλης για το 5-4.Ο Ζαπαντιώτης με τα πεταχτάρια του έγραψε το 5-8.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 7-8 με hook  ο ‘Ισσαρης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με τρίποντο ο Μπακάλης για το 10-8 για τους MyRema State Warriors.Ο Καπαρέλος με τρίποντο για το 10-11 για τους L.A.P.D.Με σερί 8-0 το σκορ έγινε 18-11,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ίσσαρης,με σουτ ο Σαραντόπουλος,ξανά ο με hook  ο ‘Ισσαρης και με σουτ ο Μαυρωνάς.Με σουτ ο Προύτζας μείωσε σε 18-13.Με γκολ φάουλ ο Σπυρόπουλος για το 21-13.Το δεκάλεπτο τελείωσε 21-15 με σουτ ο Ζαπαντιώτης .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Βερύκιος έγραψε το 23-15 για τους MyRema State Warriors.Ο Ιωσηφόγλου πέτυχε το 23-17 με λει-απ για τους L.A.P.D.Το τρίποντο από τον Μαυρωνά έγραψε το 26-17 ,με τον   Κατέβας να απαντάει και αυτός με τρίποντο για το 26-20.Ο Μαυρωνάς με νέο τρίποντο και ο Βερύκιος με 2/2 βολές για το 31-20.Ο Κατέβας με 4 πόντους μείωσε σε 31-24.Με ντράιβ ο Μπακάλης για το 33-24.Το δεκάλεπτο τελείωσε 33-27 με τρίποντο ο Προύτζας .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Προύτζας με 2 τρίποντα ισοφάρισε σε 33-33 για τους L.A.P.D .Με λει-απ ο Βερύκιος το 35-33 για τους MyRema State Warriors.Ισοπαλία 35-35  από τον Αρζουμανίδη με σουτ.Ο Σπυρόπουλος με λει-απ έκανε το 37-35 ,με τον Μητκάκης να ισοφαρίζει 37-37. Ο Σπυρόπουλος και ο Μαυρωνάς έγραψαν το 41-37.Ο Κατέβας με 1/2 βολές για το 41-38. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σπυρόπουλος για το 43-38. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ζαπαντιώτης για το 43-40.Ο Σπυρόπουλος με 2/2 βολές έκανε το 45-40(0:51,4) και ο Προύτζας με γκολ φάουλ για το 45-43(0:29,1). Ο Μαυρωνάς με 1/2 βολές (0:22)για το 43-46.Το λάθος από τους L.A.P.D. και με  βολές  1/2  για τον Σπυρόπουλο  έγραψε το τελικό αποτέλεσμα 47-43 (0:09,3).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ίσσαρης με 6 πόντους, 14 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Μαυρωνάς με  12 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ζαπαντιώτης με 10 πόντους ,13 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο και ο Κατέβας με 8 πόντους,6 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.