22.7%
66.7%
21.9%
28.1%

Καλλιθέα Pimps vs Σφυριά 85-43.Τα Σφυριά άντεξαν μέχρι τα μισά του 2ου δεκαλέπτου(28-26). Από εκεί και πέρα οι Καλλιθέα Pimps πάτησαν το γκάζι  και με σερί 25-2 (53-28)κλείδωσαν την νίκη με το εντυπωσιακό 85-43.MVP του αγώνα ο Καζαφέρης με 17 πόντους,4 ριμπάουντ,3 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Σταυριανός 2-0 για τους Καλλιθέα Pimps ,για να σκοράρει ο Καραβάς το 2-2 για τα Σφυριά .Ο Λιμνόπουλος με 1/2 βολές και ο Σταυριανός για το 5-2.Ο Τσούκας με τρίποντο το 5-5 .Απάντησε ο Βασιλειάδης με τρίποντο για το 8-5.Ξανά ο Τσούκας με τρίποντο ισοφάρισε σε 8-8.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο  Ζάκας Σταύρος το 10-8.Με τρίποντο ο Γεωργιάδης το 10-11 και ξανά ο Ζάκας Σταύρος με λει-απ το 12-11.Ο Ρουμπής με λει-απ έκανε το 12-13 και το δεκάλεπτο έκλεισε με σουτ ο Ζάκας Σταύρος για το 14-13.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με τρίποντο ο Σαμέρας το προβάδισμα για τα Σφυρία με 14-16.Ο Ζάκας Νικόλαος και ο Καζαφέρης έγραψαν το 18-16 για τους Καλλιθέα Pimps .Νέο τρίποντο ο Σαμέρας για το 18-19.Με 4 πόντους ο Ζουρνατσίδης το 22-19 και ο Καραβάς με λει-απ το 22-21.Ο Λιμνόπουλος έκανε το 24-21 και ο Γεωργιάδης ισοφάρισε με τρίποντο 24-24.Καζαφέρης και Ζουρνατσίδης πέτυχαν το 28-24 και ο Ρουμπής με σουτ το 28-26.Το δεκάλεπτο τελείωσε 35-26 με 4 πόντους ο Ζουρνατσίδης ,1/2 βολές ο Σταυριανός και με 2/2 βολές ο Βασιλειάδης .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ζάκας Σταύρος και Βασιλειάδης με τρίποντο και με λει-απ ο Βλάσσης έγραψαν το 43-26 για τους Καλλιθέα Pimps.Ο Ρουμπής με 2/2 βολές το 43-28 και με 10-0 σερί το σκορ έγινε 53-28 με 4 πόντους ο Βλάσσης  και με καλάθια ο Κοιλάκος,ο Ζάκας Σταύρος και ο Πανάγος.Ο Ρουμπής με τρίποντο έγραψε το 53-31.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βασιλειάδης ,με λει-απ ο Πανάγος ,με σουτ ο Βλάσσης και με λει-απ ο Ζάκας Νικόλαος για το 61-31.Το δεκάλεπτο τελείωσε 61-33 ο Χατζής σκόραρε ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καζαφέρης με 4 πόντους και με λει-απ ο Λιμνόπουλος έγραψαν το 67-33 για τους Καλλιθέα Pimps.Ο Γεωργιάδης με τρίποντο έκανε το 67-36 για τα Σφυριά.Το κλέψιμο και το λει-απ ο Σταυριανός ,4 πόντους του Καζαφέρη και με σου ο Ζάκας Νικόλαος πέτυχαν το 75-36.Ο Τσούκας με τρίποντο ,με σουτ από την γωνία ο Χατζής και με λει-απ ο Ρουμπής μείωσαν σε 75-43.Το τελικό 85-43 πέτυχαν ο Σταυριανός με λει-απ ,4 πόντους ο Καζαφέρης και με τρίποντο ο Λιμνόπουλος.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ζουρνατσίδης  με 10 πόντους,10 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Σταυριανός με 9 πόντους,5 ριμπάουντ,1 ασίστ και 4 κλεψίματα .

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Τσούκας με 9 πόντους,6 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Σαμέρας με 6 πόντους,3 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.