16.7%
47.4%
46.9%
42.1%

Athens Supergrungers vs PartyZan 50-63. Οι Athens ήταν ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο(12-11). Οι PartyZan ανέβασαν στροφές στο 2ο δεκάλεπτο  και κατέκτησαν την 3 νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια,με την διαφορά να φτάνει στο (+20 ) 39-59 στο 4ο δεκάλεπτο .MVP του αγώνα ο Σιδηρόπουλος με 14 πόντους,5 ριμπάουντ και 2 ασίστ.
Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Αϊβαλιώτης για τους Athens Supergrungers 3-0.Οι Partyzan το 3-2 με λει-απ ο Γεωργιάδης. Με 1/2 βολές ο Θεοδώρου το 4-2 .Ο Στουγιαννόπουλος με τρίποντο και ο Γεωργιάδης με λει-απ το 4-7. Ο Αϊβαλιώτης με 1/2 βολές το 5-7 και ο Σιδηρόπουλος με 2/2 βολές και λει-απ ο Γεωργακόπουλος έγραψαν το 5-11.Με σερί 7-0 το δεκάλεπτο τελείωσε 12-11 με λει-απ ο Θεοδώρου, με σουτ ο Παπαδάτος και με τρίποντο ο Κομποθανάσης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μπακόλας με σουτ από την γωνία το 12-13 για τους Partyzan . Απάντησαν με τον Λιούτα οι Athens Supergrungers για το 14-13.Ο Θεοφανόπουλος με γκολ φάουλ πέτυχε το 14-16 για να ισοφαρίσει 16-16 από το low post ο Τσίπρας. Ο Γεωργιάδης το 16-18 και ο Παπαδάτος έφερε το ματς στα ίσα 18-18.Με hook ο Αρσένος το 18-20 και ο Κατσαμπάνης από το ζωγραφιστό και ο Παπαδάτος με 1/2 βολές για το 21-20.Με λει-απ ο Γεωργακόπουλος και με 2/2 βολές ο Βούλγαρης το σκορ έγινε 21-24.Ο Λιούτας με ντράιβ το 23-24 και με 1/2 βολές και λει-απ ο Σιδηρόπουλος και ο Μπακόλας με λει-απ για το 23-29.Ο Τσίπρας μείωσε σε 25-29 και το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο ο Σιδηρόπουλος για το 25-32.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Αρσένος με hook το 25-34 για τους Partyzan. Οι Athens Supergrungers μείωσαν 29-34 με ντράιβ ο Θεοδώρου και με σουτ ο Τσίπρας. Με 2 τρίποντα ο Στουγιαννόπουλος και 1 ο Σιδηρόπουλος το σκορ έγινε 29-43.Ο Λιούτας και ο Θεοδώρου μείωσαν σε 33-43 για να σκοράρουν με λει-απ ο Γεωργακόπουλος και ο Γεωργιάδης το 33-47.Ο Λιούτας με 1/2 βολές το 34-47 και με τρίποντο ο Στουγιαννόπουλος το 34-50.Ο Κατσαμπάνης από το ζωγραφιστό το 36-50 και το δεκάλεπτο τελείωσε 36-51 με 1/2 βολές ο Στουγιαννόπουλος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σιδηρόπουλος με τρίποντο και ο Γεωργακόπουλος με σουτ και 1/2 βολές το 36-57 για τους Partyzan. Οι Athens Supergrungers με 1/2 βολές ο Παπαδυ,Θεοδώρου και Κομποθανάσης έκαναν το 39-57 .Ο Μπακόλας από την γωνία το 39-59,για να κλέψει και να σκοράρει το 41-59 ο Παπαδάτος. Ο Θεοφανόπουλος με 1/2 βολές το 41-60 και ο Λιούτας με 4 πόντους του το 45-60.Με τρίποντο ο Βούλγαρης έγραψε το 45-63 και το τελικό 50-63 πέτυχαν με γκολ φάουλ ο Κομποθανάσης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αϊβαλιώτης.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Στουγιαννόπουλος με 13 πόντους,3 ριμπάουντ και 4 ασίστ
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Λιούτας με 11 πόντους,3 ριμπάουντ,1 ασίστ και 3 κλέψιματα