26.7%
50.0%
42.6%
34.5%

Buzzer Beeres vs Κατσαπλιαϊκός 53-78.Ο Κατσαπλιαϊκός επέστρεψε στις νίκες, είχε τον έλεγχο του αγώνα και μια διαφορά 10 πόντων στα πρώτα 3 δεκάλεπτα με το σκορ να ξεφεύγει στο τελευταίο δεκάλεπτο για τους νικητές. Mvp του αγώνα ο Κορακοβούνης με 33 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καλογερόπουλος 2-0 για τους Buzzer Beeres. Ο Καραμπίνος με τρίποντο πέτυχε το 2-3 για τον Κατσαπλιαϊκό. Νέο καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Χασάν Μίλτος πέτυχε το 4-3 και ο Ραγκούσης από το ζωγραφιστό και ο Καραμπίνος με φόλοου το 4-7.Ο Παπαδόπουλος με τρίποντο ισοφάρισε 7-7 και με σερί 0-8 έγινε το 7-15,αρχικά μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κορακοβούνης, ο Παυλίδης με 4 πόντους του και μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Κορακοβούνης. Ο Παπαδοπούλης με τρίποντο και ο Οικονόμου με 1/2 βολές το 11-15 .Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κορακοβούνης το 11-17 και το δεκάλεπτο τελείωσε 13-17 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Χασάν Μίλτος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Παυλίδης με 1/2 βολές το 13-18 για τον Κατσαπλιαϊκό.Ο Οικονόμου με τρίποντο μείωσε 16-18 για τους Buzzer Beeres. Απάντησε με τρίποντοο Καραμπίνος το 16-21 και ο Οικονόμου με ντραιβ και τρίποντο ισοφάρισε 21-21.Ο Παυλίδης με τρίποντο και ο Κορακοβούνης με σουτ πέτυχαν το 21-26 και ο Χασάν Μίλτος με σουτ το 23-26.Τρίποντο ο Παπαδόπουλος και με ντραιβ Ο Κορακοβούνης έγινε το 23-31 και ο Παπαδόπουλος με τρίποντο μείωσε 26-31.Ο Παυλίδης με τρίποντο, ο Κορακοβούνης με σουτ και ο Καραμπίνος με τρίποντο το σκορ έγινε 26-39.Ο Παπαδόπουλος με τρίποντο και ο Αθανασιάδης με σουτ πέτυχαν το 31-39 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 31-40 με 1/2 βολές ο Κώτης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κορακοβούνης με 2/2 βολές και σουτ πέτυχε το 31-44 για τον Κατσαπλιαϊκό.Ο Καλογερόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό το 33-44 για τους Buzzer Beeres. Ο Παπαδοπούλης με σουτ το 33-46 και ο Καλογερόπουλος με ντραιβ το 35-46. Ο Καραμπίνος και ο Ραγκούσης με τρίποντο πέτυχαν το 35-52 και ο Τσίρμπας με σουτ από την γωνιά, ο Σίτος με σουτ και ο Βασίλι με τρίποντο μείωσαν σε 42-52.Ο Κορακοβούνης με τρίποντο το 42-55 και το δεκάλεπτο τελείωσε 44-55 Ο Οικονόμου με σουτ.

Τελευταίο δεκάλεπτο και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παυλίδης, 2/2 βολές ο Κορακοβούνης και με καλάθι από το ζωγραφιστό Παυλίδης το 44-61 για τον Κατσαπλιαϊκό.Ο Οικονόμου με σουτ το 46-61 για τους Buzzer Beeres. Με 4 πόντους ο Κορακοβούνης το 46-64 και ο Οικονόμου με σουτ το 48-64.Με σουτ και 1/2 βολές ο Κορακοβούνης, ο Παυλίδης με 1/2 βολές και ξανά ο Κορακοβούνης καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ έγινε το 48-71.Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χασάν Μίλτος το 50-71 και ο Καραμπίνος και ο Παυλίδης από το ζωγραφιστό και ο Κορακοβούνης με τρίποντο το 50-78.Το τελικό 53-78 πέτυχε ο Βασίλι με τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καραμπίνος με 16 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 7 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Παυλίδης με 18 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χασάν Μίλτος με 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Οικονόμου με 15 πόντους,2 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.