5.3%
50.0%
36.4%
30.3%

Με νίκη έκλεισαν τον πρώτο γύρο οι Los Rebel Lakers απέναντι στους λειψούς Aigaleo Kings επικρατώντας με σκορ 41-57. Οι γηπεδούχοι έδειξαν απο τι είναι φτιαγμένοι , καταφέρνοντας να φτάσουν σε απόσταση αναπνοής με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου , αλλά η ομάδα του Coach Θεοχάρη έδειξε σοβαρότητα και εκμεταλλευόμενη την φρεσκάδα και την ενέργεια τους , με δυνατή άμυνα και τρέξιμο στο ανοιχτό γήπεδο βρήκαν λύσεις και ξέφυγαν με διψήφια διαφορά στα μέσα της τελευταίας περιόδου, παίρνοντα τελικώς το ρόζ φύλλο και ανεβαίνοντας στην τέταρτη θέση στη βαθμολογία. MVP της αναμέτρησης ο Δερδενές με 14 πόντους, 11 ριμπάουντ και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ άνοιξν οι Δερδενές και Λεβέντης για το 0-4, 4-4 απο τους Νίκου και Φλέσσα, 4-10 με δύο τρίποντα απο τους Βλαχάκη και Δερδενέ, 11-10 με σερί απο τους Χρηστίδη,Νίκου και Φλέσσα, 0-10 σερί απο τους Ρέμπελους με τρίποντα και δίποντο του Κατσίγαρη και καλάθι του Λεβέντη για το 11-20, με τον Φλέσσα να τελειώνει το δεκάλεπτο με δίποντο για το 13-20.

Στη δεύτερη περίοδο , 0-8 απο τον Κλεφτόγιαννη με δύο τρίποντα και ένα δίποντο για το 13-28, απάντηση απο τους Σταματίου, Νίκου και Χρηστίδη για το 19-28 με μία βολή του Κλεφτόγιαννη να κάνει το 19-29 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες λύθηκαν στην επίθεση με τον Λεβέντη να ανοίγει το 2ο ημίχρονο με δίποντο για το 19-31, σερί απο τους Χρηστίδη,Νίκου και Φλέσσα για το 27-32, βολή του Τζανιδάκη για το 27-33, Νίκου για το 31-33, καλάθια του Κατσίγαρη για το 31-37 με δίποντο του Χρηστίδη να κλείνει την τρίτη περίοδο με 33-37.

Στο τελευταίο μέρος του παιχνιδιού, ο Νίκου ευστόχησε σε δίποντο για το 35-37, 35-39 απο τον Πρωτόπαππα, 37-39 απάντηση του Σταματίου, με τους Los Rebels να κάνουν ένα 0-9 σερί με τρίποντο του Δερδενέ και δίποντα απο τους Κατσίγαρη,Κλεφτόγιαννη και Βλαχάκη για το 37-48 , δίποντο του Χρηστίδη και 39-48 και με τρία τρίποντα οι Los Rebels απο τους Δερδενέ,Κλεφτόγιαννη και ένα δίποντο του Χρηστίδη , ο αγώνας έληξε με σκορ 41-57 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Εκτός του MVP Δερδενέ σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκε ο Λεβέντης, ενώ για τους Kings ξεχώρισε ο Νίκου με 17 πόντους και 22 ριμπάουντ.