22.7%
40.0%
30.0%
31.6%

Μεγάλη νίκη για Miami Heal σε ένα παιχνίδι όπου οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν συνεχώς στο προβάδισμα πραγματοποιώντας μεγάλα σερί. Άξια αναφορά για τους Miami Heal που ενώ έχαναν στην λήξη του 3ου δεκάλεπτου, στην 4η περίοδο κατάφεραν να εγκλωβίσουν την επίθεση των Aigaleo Kings και με ένα επιμέρους σκορ 17-2, πανηγύρισαν την 3η συνεχόμενή τους νίκη και πλέον κοιτούν κατάματα τα playoffs. Μεγάλη βραδιά για τους Καμούζη και Βρεττό που συνεισέφεραν τα μέγιστα και στις δύο άκρες του γηπέδου.

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Αρναούτη να ανοίγει το σκορ για Miami Heal με δίποντο και τους Aigaleo Kings να απαντούν με 2 συνεχόμενα δίποντα των Ζαφειράτη και Νίκου για το 2-4. Την ισοφάριση θα κάνει ο Αρναούτης με νέο δίποντο, ενώ ο Βρεττός με τρίποντο θα διαμορφώσει το 7-4. Με γκολ-φάουλ θα απαντήσει ο Χρηστίδης για να φέρει το ματς στα ίσα και ο Ρίζος με δίποντο θα κάνει το 9-7 για το προβάδισμα των Miami Heal. Στη συνέχεια, ο Νίκου με δίποντο θα κάνει το 9-9, ενώ ο Βρεττός με 1/2 βολές θα διαμορφώσει το 10-9 υπέρ των Miami Heal. Με δίποντο θα απαντήσουν οι Aigaleo Kings του Αντωνόπουλου, ενώ οι Miami Heal με ένα σερί στο τέλος του πρώτου δεκάλεπτου από τους Βρεττό, Καμούζη και Ζούμπο θα κλείσουν ιδανικά τα πρώτα 10 λεπτά της αναμέτρησης με το σκορ να βρίσκεται στο 19-11 υπέρ τους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Βρεττός με 1/2 βολές θα κάνει το 20-11, ενώ οι Aigaleo Kings με δίποντο του Αντωνόπουλου και τρίποντο του Καμούζη θα μειώσουν σε 20-16. Το 22-16 θα κάνει ο Καμούζης ενώ ο Αντωνόπουλος με τρίποντο θα διαμορφώσει το 22-19. Με δίποντο θα συνεχίσουν οι Miami Heal για το 24-19 για να πατήσουν γκάζι οι Aigaleo Kings και με ένα σερί 0-15 θα κλείσουν το πρώτο ημίχρονο στο +10 και το 24-34.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Miami Heal θα επιστρέψουν το ματς στον πόντο με ένα σερί 9-0 για το 33-34, με τους Aigaleo Kings να απαντούν με δικό τους σερί 0-7 για το 33-41. Το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει με δίποντο του Καμούζη για τους Miami Heal και 1/2 βολές του Παντελή για τους Aigaleo Kings που θα κάνει το 35-42 υπέρ τους.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Miami Heal με τρομερή άμυνα αλλά και επίθεση που έμοιαζε άλλη ομάδα από τα πρώτα 3 δεκάλεπτα, κατάφεραν αρχικά να περιορίσουν την επίθεση των Aigaleo Kings και να τρέξουν και ένα σερί 17-2 για να σφραγίσουν την 3η συνεχόμενη νίκη τους και την 8η συνολικά στο φετινό πρωτάθλημα και πλέον κοιτούν με άλλο αέρα τα playoffs. Άξιο αναφοράς το γεγονός ότι ο Βρεττός με 8 συνεχόμενους πόντους στα τελευταία ανακηρύχθηκε επάξια Star Player της βραδιάς.

MVP της αναμέτρησης, ο τρομερός Παναγιώτης Καμούζης με 12 πόντους, 19 ριμπάουντ και 2 ασίστ, για να φτάσει τους 25 πόντους στην αξιολόγηση της στατιστικής. Μεγάλη η βοήθεια και από τον Βρεττό, που στα δύσκολα σημεία βγήκε μπροστά και με τους 19 πόντους και τα 7 ριμπάουντ που είχε στο ματς με τους Aigaleo Kings, χάρισε την νίκη στην ομάδα του. Τέλος, ο Ζούμπος με 11 πόντους, 7 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ήταν και αυτός από τις ευχάριστες εμφανίσεις της βραδιάς. Από τους ηττημένους ξεχώρισε η προσπάθεια του Αντωνόπουλου ο οποίος πέτυχε 15 πόντους, μάζεψε 17 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ και έκλεψε και 2 φορές την μπάλα.