18.5%
55.0%
38.8%
23.1%

Airball B.C vs Carnavaliers 54-67.Οι Carnavaliers πήραν την πρόκριση στο τελικό για την τρίτη κατηγορία για το  Summer League με MVP του αγώνα τον Παυλίδη με 17 πόντους,6 ριμπάουντ,2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο που πέτυχε ο Καλόγηρος 0-3 για τους Carnavaliers. Ο Καραχρήστος με 1/2 βολές το 1-3 για τους Airball.Δεύτερο τρίποντο ο Καλόγηρος και 1-6 το σκορ .Ο Ζούλης και ο Κυρούδης πέτυχαν το 5-6 και ο Δεληγιάννης απο επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 5-8 Με σουτ ο Σταμούλης το 7-8 και με 1/2 βολές ο Δεληγιάννης το 7-9.Ο Καραχρήστος με 1/2 βολές το 8-9 και ο Παυλίδης με 2 τρίποντα έγραψε το 8-15.Το δεκάλεπτο τελείωσε 10-15 με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ ο Τσάκαλης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Δεληγιάννης με σουτ έκανε το 10-17 για τους Carnavaliers. Με σερί 7-0 ισοφάρισαν οι Airball με τρίποντο ο Μπίκος και καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ και με λει-απ ο Κυρούδης. Αντέδρασαν και με 0-10 σερί έγραψαν το 17-27 οι Carnavaliers,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πασχαλίδης και ο Καλόγηρος ,από το ζωγραφιστό ο Παπανικολάου, ο Καραΐσκος με 2/2 βολές και με σουτ από την γωνιά ο Παυλίδης. Ο Καραχρήστος με 1/2 βολές το 18-27 και ξανά ο Παυλίδης με τρίποντο για το 18-30.Με σουτ ο Ζούλης και με 1/2 βολές ο Μπίκος για το 21-30 και ο Μαρίνης από το ζωγραφιστό έκανε το 21-32.Ο Ζούλης με τρίποντο το 24-32 και ο Παυλίδης με σουτ το 24-34.Με ντράιβ ο Κυρούδης το 26-34 και ο Μαρίνης με hook και ο Παυλίδης με 2/2 βολές για το 26-38.Ο Σταμούλης με 1/2 βολές το 27-38 και ο Καραΐσκος με σουτ και ο Καλόγηρος από επιθετικό ριμπάουντ έγραψαν το 27-42.Το δεκάλεπτο τελείωσε 29-42 με ντράιβ ο Κυρούδης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κυρούδης με λει-απ πέτυχε το 31-42 για τους Airball. Απάντησε ο Παπανικολάου με σουτ και έκανε το 31-44 για τους Carnavaliers. Ο Σταμούλης με τρίποντο μείωσε σε 34-44 και ο Μαρίνης με hook το 34-46.Με λει-απ ο Γιατροπούλης έκανε το 36-46 και ο Παπανικολάου και ο Σακελλαρίδης Νίκος έγραψαν το 36-50.Το δεκάλεπτο τελείωσε 39-50 με τρίποντο ο Σταμούλης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καραΐσκος και ο Παυλίδης πέτυχαν το 39-54 για τους Carnavaliers. Με 2/2 βολές ο Μπίκος το 41-54 για τους Airball. Με λει-απ ο Καραΐσκος και με τρίποντο ο Καλόγηρος στο +18 41-59.Απάντησαν με σερί 9-0 και μείωσαν σε 50-59 με λει-απ ο Κυρούδης και με 7 πόντους (1τριποντο )ο Ζούλης. Ο Δεληγιάννης με 3/4 βολές και ο Πασχαλίδης με λει-απ το σκορ έγινε το 50-64.Ο Ζούλης με 4 πόντους το 54-64 και το τελικό 54-67 πέτυχε ο Δεληγιάννης με 3/4 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καλόγηρος με 13 πόντους,10 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Παπανικολάου με 6 πόντους ,12 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ζούλης με 18 πόντους,8 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Καραχρήστος με 3 πόντους,12 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.