9.1%
61.9%
41.3%
21.1%

Airball B.C vs Desperado 49-63.Εύκολη νίκη για τους Desperado απέναντι στους Airball, είχαν συνεχώς το προβάδισμα και την διαφορά να φτάνει στο +20 στο 3ο δεκάλεπτο 24-44.Οι Airball  εκτός τις ήττας έχασαν και την διαφορά του πρώτου γύρου(58-49). Mvp του αγώνα ο τρομερός Σεφέρης με 25 πόντους,7 ριμπάουντ,8 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 4-0 για τους Airball ,ο Τσάκαλης με σουτ και ο Κυρούδης με Floater.Ο Σεφέρης με 1/2 βολές και με λει-απ στον αιφνιδιασμό μείωσε 4-3 για τους Desperado .Ο Κυρούδης με σουτ από την γωνία το 6-3 και οι Desperado πέρασαν μπροστά στο σκορ με 6-10  με γκολ φάουλ και με σουτ  ο Σεφέρης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κρητικός.O Τσάκαλης με σουτ από το High post το 8-10 και ο Σεφέρης με 2/2 βολές το 8-12.Ο Ζούλης με σουτ από την γωνιά το 10-12 και το δεκάλεπτο τελείωσε 10-16 με καλάθι από το low post ο Κρητικός και με coast to coast ο Σεφέρης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μαρούλης με σουτ πέτυχε το 10-18 για τους Desperado. Ο Ζούλης μετά 2/2 βολές το 12-18 για τους Airball. Ο Σεφέρης με τρίποντο το 12-21 και ο Λαγοπόδης με 2/2 βολές το 14-21.Ο Σεφέρης με 2/2 βολές το 14 -23 και ο Λαγοπόδης με καλάθι από το low post το 16-23.Ο Σεφέρης με εντυπωσιακό καλάθι έγραψε το 16-25 και ο Κυρούδης με σουτ το 18-25.Ο Μαρκοπουλιώτης με 4 πόντους του πέτυχε το 18-29 και ο Πολυχρονόπουλος με 2/4 βολές το 20-29.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 20-30 με 1/2 βολές ο Μαρκοπουλιώτης.
Τρίτο δεκάλεπτο και οι Desperado με σερί 0-9 ξέφυγαν στο σκορ με 20-39,αρχικά ο Μαρκοπουλιώτης με 4 πόντους του τρίποντο ο Σεφέρης και με καλάθι από το low post ο Καραλής Αριστείδης .Ο Κατσώρης και ο Ζούλης σκόραραν και μείωσαν σε 24-39 για τους Airball. Νέο τρίποντο ο Σεφέρης καί με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Δερμιτζιώτης το σκορ έγινε 24-44.Ο Ζούλης σκόραρε 26-44 και ο Καραλής Στάθης με σουτ από την γωνιά το 26-46.Το δεκάλεπτο τελείωσε 30-46 με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Κυρούδης και με 1/2 βολές ο Τσάκαλης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κυρούδης με σουτ και ο Καραχρήστος με καλάθι από το ζωγραφιστό μείωσαν σε 34-46 για τους Airball. Ο Καραλής Αριστείδης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 34-48 για τους Desperado. Ο Κυρούδης με σουτ το 36-48 και ο Μαρκοπουλιώτης με τρίποντο και ο Δερμιτζιώτης με 2/2 βολές το 36-53.Ξανά ο Κυρούδης σκόραρε τι 38-53 και ο Καραλής Αριστείδης με καλάθι από το High post πέτυχε το 38-55.Ο Λαγοπόδης και ο Κυρούδης με 2/2 βολές πέτυχαν το 42-55 και ο Δερμιτζιώτης με φόλοου και ι Μαρκοπουλιώτης με 1/2 βολές το 42-58.Ο Κυρούδης με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 44-58 και ο Καραλής Στάθης με 1/2 βολές και ι Δερμιτζιώτης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 44-61.Ο Τσάκαλης με τρίποντο και ο Κυρούδης με 2/3 βολές μείωσαν σε 49-61.Το τελικό 49-64 έγραψαν ο Μαρκοπουλιώτης και ο Καραλής Στάθης με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Δερμιτζιώτης με 8 πόντους, και 4 ριμπάουντ και ο Μαρκοπουλιώτης με 14 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κυρούδης με 20 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Ζούλης με 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο.